Van.
A földelés köznapi használata, le van szúrva a földbe 2-3 méter mélyen egy, vagy több szonda, mely össze van kötve a konnektorok földcsatlakozójával.
Az EPH egyenpotenciákra hozás, azaz minden fém dolog ( mosogatótálca, fürdökád, stb ) össze van kötve ( egyenpotenciálra hozva), és ez van földelve.
Fázis-nulla között 230, fázis-föld között szintén 230V jelenik meg ideális esetben. Ha a fázis és föld közé kerül egy ember akkor a feszültségkülönbség nulla, így nem keletkezik áram ami megfuckol.
Nem tökéletes az EPH rendszer sem, de baj esetén igen jól védi a felhasználó életét, ha a kivitelezése megfelelö, és a rendszeres karbantartásáról gondoskodva van.
A "földelés" az egy védővezetős érintésvédelmi rendszer.
Az EPH pedig egy olyan összeköttetésen alapuló passzív érintésvédelmi fedővédelem, amely az idegen potenciál egyidejű érintés általi kialakulását akadályozza meg.
Jules M111 irja: "Ha a fázis és föld közé kerül egy ember a feszültségkülönbség nulla, igy nem keletkezik áram ami megfuckol." A valóság az, hogy éppen kb.220 v fogja hajtani az áramot! (A következményt mindenki tudja, 60 volt feletti váltóáram halálos.)
Bizonyára arra gondolt, hogy az esetleg meghibásodott mosógép burkolatára kijutó fázis feszültség nem fog áramütést okozni akkor, ha egyidőben érintjük az EPH hálózatba helyesen bekötött radiátorral! (Mivel azonos potenciálon vannak) Ez a hiba feszültség jól méretezett védelem esetén (kismegszakító, áramvédő kapcsoló, régi időkben olvadó biztosíték) kb.0,1 másodpercig állhat fenn, mivel az leválasztja a testzárlatos készüléket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!