Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A lenti akkumulátor mennyi...

A lenti akkumulátor mennyi ideig bírna 4 kerékpárizzót feltöltés után?

Figyelt kérdés

Akkor adott ez az izzó:

[link]

És az akksi:

[link]


4 ilyen izzó mennyi idő alatt szívja le?

Kerékpár világítás lesz.

Egyébként lehet az izzó foglalatát átalakítani, hogy vmilyen ledet rakjak bele?


2014. jan. 9. 21:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Minek ide izzó... idejétmúlt.

Mit akarsz megvilágítani, mennyi ideig?

Veszel egy kész ledmeghajtó áramkört, tápfesz 5-15 voltig bármi, kimenet pedig áramgenerátoros, a led áramát stabilizálja, ráakasztasz pár poewrledet a hozzá való lencsével, és 5x annyi ideig lesz 3x akkora fényed, mint izzóval.

2014. jan. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kerékpárra lenne világítás!

Ezt még nem hallottam, linkelnél nekem erről?

2014. jan. 9. 22:19
 3/16 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, ennyire sajnos nem értek hozzá. Pedig nagyon jó lett volna.

Nem tudom, hogy miket kell beszerezni és összerakni.

Ha tud valaki segíteni, azt megköszönöm

2014. jan. 9. 22:28
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz hozzá, egyszerűbb megvenni készen valami akkumulátoros ledes világítást.

Az izzófoglalat helyére barkácsolt led sosem fog úgy világaítani, mint abban a lámpatestben, amit erre terveztek.

2014. jan. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
1500ft Tescoban egy ledes villogó hátulra, meg még 2-3 eft egy ledes egész nagy fényerejű lámpa előre. Szerintem jobban jársz ha rászánsz ilyen 4-5 eft-ot a témára, és nem gányolsz, 4-5 eft-ért normális ceruza akkut se kapsz (4 darabot).
2014. jan. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én ragaszkodom a szovjet lámpámhoz, annyi változtatással, hogy akksiról menne.

Ebbe nem lehet ledet beszerelni? Vagy az nem úgy működik mint az izzó? (Akksi - kapcsoló - világít)

2014. jan. 10. 09:57
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem teljesen, de ha ragaszkodsz a szovjet lámpádhoz, akkor miért akarod kicserélni benne az izzót led-re? Ez olyan mint ha egy ruszki Kamaz teherautóba beleraknál egy nyugati motort. Ha a "lelkét" megbolygatod, teljesen más lesz mint eredetileg.
2014. jan. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 TaKy99 ***** válasza:

A válasz az eredeti kérdésedre:

Az izzó 0,5A-os, azaz 4 izzó 2A-t vesz fel.

Az akku linkje már nem működik, de egyszerű számolni, mert az akkura megadott amperórát (Ah) el kell osztanod a 2A-rel

azaz egy 10Ah-s akku 5 óráig bírja...

Természetesen ez csak becslés, hiszen a pontos értékhez számolni kell a vezetékek és a kapcsoló ellenállásával, az akku feszültségcsökkenésével..

De gondolom úgysem percre pontos értékre van szükséged...

2014. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igazad van, tényleg furcsán nézne ki, de a nagyobb fény miatt gondoltam rá.


---------------------------------

Köszönöm. A linkelt akksi 1,2 Ah-s volt, de nem sokkal drágábban lehet 4 ah-s akksit kapni. Talán ez lesz a megfelelő.


Mentek a +-ok

2014. jan. 10. 13:47
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Igazából így nem lehet kiszámolni meddig bírja. Mivel a hagyományos izzó, a bekapcsolás pillanatában még hideg, ezért névleges áramának 10-15x-ösét veszi fel, mivel az ellenállása hidegen töredéke az üzemi hőmérsékleten vett ellenállásnak. Főleg kint, ilyen hidegben. Kell neki pár perc mire teljesen felmelegszik.

Persze sem a hőmérséklet változás, sem az áramfelvétel változása nem lineáris, ezért nem lehet megmondani, meddig fogja bírni, csak ilyen pár órás tűréssel. Ha sokat kapcsolgatod biztos kevesebb ideig bírja, mint ha folyamatosan üzemel.

2014. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!