Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet meghajtani egy EC...

Hogy lehet meghajtani egy EC motort?

Figyelt kérdés
Egy winchesterből kiszedtem a lemezt meghajtó motort, úgy tudom az egy EC motor. Hogyan tudnám meghajtani? Ha valamit kell hozzá külön összerakni, akkor a leírását valaki kérem rakja fel.

2014. jan. 4. 14:40
 1/3 anonim válasza:

Igen jól tudod, ezek EC motorok! Meghajtani nem is olyan egyszerű, attól függ, hogy rajta van-e a vezérlés, akkor egy adott fordulatszámmal működhet. Ha nincs rajta, akkor általában mikrokontroller-tranzisztoros kapcsolgatást javaslok, ez a legegyszerűbb. Ha érdekel, akkor írd meg felrakom a pontos leírást, bekötési rajzot. Egyébként még léptető motornak is hívják.

Annyit kell róla tudni, hogy nincsen kommutátora (szénkefe) és legtöbbször sokkal jobb a tömeg/teljesítmény mutatója mint a többi motornak. Főleg modellrepülőkben használják, és persze CD/DVD lejátszók, merevlemez meghajtók, és hűtőventilátorok esetén is. De hallottam már olyat is hibrid autókba is beleépítenek ilyen motort.

2014. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az egyik legegyszerűbb kapcsolás hozzá:


[link]

2014. jan. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.
2014. febr. 20. 20:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!