Amatőr rádiósok, ti mivel foglalkoztok?
Főállásban valószínűleg szakmabekiek. Elektromérnökök, Hirköztlési Hatóságot igazgatnak, bemérőkocsit vezetnek, műsorszórási zavarbejelentéseket ellenőriznek.
Szabad idejükben készülékeket fejlesztenek, antennákat terveznek (ki tud kisebb teljesítménnyel minél távolabbi kapcsolatot létesíteni), stb...
Aztán rádióznak, körzeteket vadásznak, diplomát gyűjtenek....
Van vagy 10 használható hullámhossz, van a világon vagy 200
hívójelkörzet és van több üzemmód. CW, USB, digitális.
Igyekeznek minden hullámsávon, minél több hívójelkörzettel beszélni, forgalmazni, de ez nem megy akármikor, mindegyiknek megvannak a sajátosságai, mikor melyik alkalmas nagyobb távolságú összeköttetésre.
Vannak különleges lehetőségek pl: holdvisszaverődésben beszélni, meg a fennlévő amatőr műholdak használatával, szinte felsorolhatatlanok a lehetőségek.
Ez kérlek szépen szenvedély, aki nem csinálta nem érti mi ebben a jó, hiszen neten pillanatok alatt ott lehetsz az egész világon.
De amikor én direktben az én készülékemmel, antennámmal beszélek egy másik földrészen élővel, minden egyéb külső eszköz igénybevétele nélkül, olykor alig érthetően, de
azért kommunikálunk, na ez benne az izgalmas.
Jóformán már semmivel sajnos.
Nem úgy van már mint anno, hogy bementem a vasárú boltba és vettem xy méretű alumínium csövet antennának és otthon megépítettem és apámmal feltettük az árbócra (14 éves koromban).
Minden kompakt és készen van csak meg kell venni, ráadásul marhára drága és nem olyan mint én szeretném. Ebben már semmi izgalmas nincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!