Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vaskloridos gyorsmaratót hogy...

Vaskloridos gyorsmaratót hogy lehet "tisztítani"?

Figyelt kérdés
Nyomtatott áramkör készítéséhez vettem anno, de már kezd erősen telítődni(baromi lassan mar). Van valami módszer amivel ki lehet vonni belőle a rezet és újra használható lesz? Vagy már nem érdemes foglalkozni vele? Párolgás miatt is gondolom savban szegényebb. De még pár maratásra csak jó lenne.

2013. dec. 9. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg ha rozsdás tárgyakat lógatsz bele, valamennyire lehet regenerálni. De 500Ft a tn-140, én nem kínlódnék ennyiért. De még jobb (ha van rá mód) a hidrogén-peroxid sósav kombináció. Pikk pakk mar.


Ha nincs rá mód, akkor sokat segít a melegítés, és esetleg buborékoltatás, lögybölés is.

2013. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hidrogén-peroxid+sósavas marót ajánlották már. Ismerős megcsinálta jó töményre, hidegen 5mp alatt marta le a nyákot neki:)

De én elvagyok a tn150-el is(140-es az az előhívó :D), műanyag tálba öntöm, alá másik műanyag tálba forralt vizet, 40°C-re szépen felmelegíti és tartja is elég sokáig. Meg közbe kézzel kavargatom, meg nézegetem a nyákot. (persze latex kesztyűben)


Ha sokat nem lehet rajta regenerálni akkor inkább hagyom. Maratót legalább lehet kapni a "helyi" boltokban is.

(persze ónozót meg ilyesmiket hírből se lehet kapni, pesten meg 1-2 évente ha járok... Pedig baromi jó cucc a tn160.)

2013. dec. 10. 13:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy komplett kis üvegedényem maratni. Kb 5cm vastag volt, 15cm széles, és 20vm magas. Az aljában volt egy akváriumi levegőztető kő, egyik oldalt ment le a műanyag cső, másik oldalt meg egy kis akváriumi fűtő volt. Csak bele kellett lógatni a nyákot a kb 40fokos maratóba, és friss maratóval 1 perc alatt lent volt a nyák. Sajnos eltörtem, utána meg már nem építettem újat, áttértem a peroxidra.


Jó a módszered, ha így 10-15 perc alatt nem mar le egy átlagos nyákot, akkor már érdemes kukázni. A rozsdás megoldással még egy-két maratást lehet nyerni, ez inkább "zárva a boltok" megoldás. És tényleg, 150, nem 140 :P

2013. dec. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na most próbálok én is szerezni inkább peroxidot, jó a tn150, de hideg van kint ahhoz hogy 10 percet álljak felette :D

Márpedig most jó eséllyel télen is kéne majd csinálnom 1-2 nyákot.

2013. dec. 10. 15:05
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként a hidrogén-peroxidot és a sósavat milyen arányban kell keverni?
2013. dec. 10. 15:06

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!