Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Autó erősítő bekötése. +, -...

Autó erősítő bekötése. +, - hogyan?

Figyelt kérdés

Vettem egy audison erősítőt az autóba & azt szeretném bekötni,csak nem tudom hogy lássak hozzá,áthúzgáltam a tűzfalon a kábelokat egészen a csomagtérig,az rca-t is,az rcat rákötöttem az nem okozott gondot, a ládát is rákötöttem hídban még az is ment,de a tápellátással nem vagyok tisztában. :s van ugyebár a + - amik jönnek hátra az aksirol,a +-t a +-ba bekötöttem,de hogyan tovább? azt olvastam hogy a - ágat a kasznihoz kell erősíteni (? o.O)

a tápkebel szettemnek meg van egy + & egy - al jelölt is,akkor hogy is van ez? :D

Illetve a remota kábelt a fejegységen merre felé találom?

egy kép az erősítőröl: [link]


2013. nov. 2. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Először: az akkumulátor + kivezetése, és a + tápkábel közé rakjál egy ugyan akkora értékű biztosítékot, mint amennyi az erősítőben található biztosítékok össz érteke!

Másodszor: tegyél a + szálra élvédőt, ha áthúzod valami furaton!

Ezek alapvető dolgot az autó kigyulladásának elkerülése érdekében.


A negatív pont ("-") potenciálján van az akksi negatív kivezetése, és a kaszni is. Ezért elméletileg tökmindegy, hogy az erősítő negatív pontját a kasznihoz (csomagtartóba belefúrsz valahova egy önmetszőt, vagy átmenővel, körmös anya alá a sarut) vagy az akksi - pontjához kötöd, mivel az fémesen össze van kötve az autóban.

Én azt mondom, 50-60 amperes biztosítékkal rendelkező erősítőtől fölfelé, már érdemes behúzni a negatív tápvezetéket is, és akksira menni az erősítőből, nem kasznira.


A fejegységen kell lennie egy remote általában csúszó saru csatlakozási lehetőségnek. Oda kell kötni a remote szálat. Ha nem találod, az erősítő + kivezetése, és a remote csatlakozása közé iktass be egy kapcsolót, amit előre húzol vezetékkel az utastérbe. Ezzel tudod majd bekapcsolni az erősítőt.

2013. nov. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen sikerült az egész. :D ment a +

de viszont előjött egy újra probléma még pedig hogy gerjed a láda,de valami iszonyatos módon :s & nem tudok rájönni hogy miért.. :s normális minőségi kábeleket használok,mind1ik rendesen szigetelve van. Mi okozhatja? o.O

2013. nov. 4. 19:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy egyszerűen rossz az erősítő, vagy a jelkábel. Vagy a fejegység.

Próbáld ki, hogy ha a jelkábel fejegység felöli végére rákötsz jack DUGÓ - rca ALJZAT átalakítót, és összekötöd egy laptop hangkártyával, telefonnal, mp3 lejátszóval, akkor is gerjed-e az erősítő. Ha nem, akkor a fejegységgel van a baj. Ha igen, akkor próbáld meg, hogy egy jack DUGÓ -rca DUGÓ átalakítóval közvetlen az erősítőre kötöd a telót/laptopot, stbt... Ha még mindig gerjed, erősítő, ha már nem, akkor jelkábel.

2013. nov. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!