Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A 220V-ból hogy csináljak 110-et?

A 220V-ból hogy csináljak 110-et?

Figyelt kérdés

az a gondom, hogy vettünk egy DVD felvevőt, és kiderült, hogy amerikai rendszerű, 110 V-os, és hát valamit kezdeni kellene vele.

Létezik erre valami inverter vagy akármi? (nem tudom mi a neve pontosan)


2013. okt. 21. 06:50
 1/10 A kérdező kommentje:
na meg az h "1-es régiókód" az mit jelent? tudom ezt egyáltalán Magyarországon használni? miben különbözik?
2013. okt. 21. 06:51
 2/10 anonim ***** válasza:

Transzformátorról hallottál-e már?


Azt se hiszem, hogy nem találtad meg magadtól ezt:

1 Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Bermuda

2 Európa (kivéve Oroszország, Ukrajna, Fehéroroszország), Közel-Kelet, Egyiptom, Japán, Dél-afrikai Köztársaság, Szváziföld, Lesotho, Grönland, Franciaország tengerentúli területei

3 Délkelet-Ázsia, Dél-Korea, Kínai Köztársaság, Hongkong, Makaó

4 Mexikó, Dél-Amerika, Közép-Amerika, Karib-térség, Új-Zéland, Ausztrália, Pápua Új-Guinea és Óceánia nagy része

5 India, Afganisztán, Srí Lanka, Ukrajna, Fehéroroszország, Oroszország, Pakisztán, Afrika (kivéve Egyiptom, Dél-afrikai Köztársaság, Szváziföld, Lesotho), Közép-Ázsia, Dél-Ázsia, Mongólia, Észak-Korea

6 Kína


Szóval nyugodtan dobd ki, mert az európai lemezeket nem fogja lejátszani, csak a feltört kódú másoltakat.

2013. okt. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

na jó én értem h van 6 területi kód, csak azt nem h ezek pontosan miben is térnek el ??


és oké h nem játssza le a műsorosokat, de ha nekem arra kell h felvegyek fele, azaz én magam akarok írni lemezeket tv-műsorról, akkor se fog menni? az adás is kódolva van valahogy? de hogy?


a transformator meg oké, na de ott valami Herz is más ha jól tudom. pont erre is) lettem volna kíváncsi h csak a feszt kell átalakítani vagy a Herz is változik?

2013. okt. 21. 07:33
 4/10 _Jessy_ ***** válasza:
A lejátszóban belül kell legyen egy trafó, azt cseréltesd ki szerelővel olyanra, ami 220-al működik, és probléma megoldva. A saját írt lemezeket pedig meg fogja enni.
2013. okt. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi, na ez a megoldás tetszik! és ezek szerint ez a régiókódos dolog ez a gyári műsoros dvd-kre vonatkozik de nem pl a magyar szolgáltatókra h eleve valami más kódrendszerben küldi az adást?

vagy ha meg igen, akkor az előfordulhat h ugyan megírja a lemezt, de csakis ez a recorder fogja tudni lejátszani?

2013. okt. 21. 08:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal csak a műsoros DVD-k esetében lehet gond a régiókódból.
2013. okt. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
oks köszi!
2013. okt. 21. 11:22
 8/10 pinkpancser ***** válasza:

Saját lemezeit tuti fogja játszani. De ha pl gépen írsz lemezt és ott be lett állítva a régiókód (alapesetben általában 0, de találkoztam már olyannal amin be volt állítva).

220-at pedig legegyszerűbb egy olyan 230/115 voltos trafóval megoldani ami megfelel a teljesítménynek. Házimozinál próbáltam már a belső trafót cserélni, de a gyári trafók túl drágák, másféle meg nem biztos, hogy el fog férni.

2013. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 _Jessy_ ***** válasza:
#8 Igazad lehet, a külső a legegyszerűbb. Belsőt cserélni pedig nem biztos, hogy lehet, nameg az is megeshetik, amiről megfeledkeztem az előbb, hogy esetleg nem is trafóval oldották meg. Ebben az esetben "egyszerűbb", mert nem kell keresgetni, milyen trafó fér el, persze nehezebb megsejteni, hogy mit kell cserélni.
2013. okt. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
jó hát ezért akarnék eleve valami külső trafót, hogy ne kelljen bent hozzá nyúlni, hanem kapásból csak 110V-ot kap. igazából ezt még megoldom valahogy, ez a régiókódos dolog jobban zavar, olyan bizonytalannak tűnik. bár az is igaz h géppel megírt iso lemezeket általában más recorder se játssza le.
2013. okt. 22. 09:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!