Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mire jó az áthangolás olyan...

Mire jó az áthangolás olyan körzeteken ahol a Digitális átállás I. üteme befejeződött idén Július 31-én?

Figyelt kérdés
Tudom a földfelszíni analóg kábel összes Magyarországi régióban megszűnik 2013. Október 31-én. Nem értem az összefüggést ott zajlott és zajlik az áthangolás, ahol már megtörtént az I. üteme a digitális át állásnál.

#digitális #tartó #átállás #áthangolás #I. ütemében #körzeteken
2013. szept. 26. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A digitális sugárzás bevezetésével kevesebb sugárzási frekvenciára van szükség. A felszabaduló frekvenciákat ezért új célokra fogják hasznosítani.

Ahol a sugárzást ebben a tartományban kezdték el, azokat át kell helyezni. Ez akkor válik lehetségessé, amikor már megszüntették az analóg sugárzást.

Bővebben és pontosabban:

[link]


[link]

2013. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2013. szept. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az átállás lényegi része az áthangolás. A digitális műsortovábbítás frekvenciatakarékos technológia: egy analóg csatorna helyén akár 10-12 digitális csatornát is lehet továbbítani. A digitális átállással felszabadul a 790 – 862 MHz-es frekvenciasáv (az áthangolást követően), s ezt mobil szélessávú szolgáltatásokra lehet felhasználni. Az áthangolás október 31-e után a második lekapcsolási ütemben is végbe fog menni.
2013. okt. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

UHF 61-69-es sávokat kell kiüríteni, mert azokat eladják majd mobiltelefon szolgáltatóknak szélessávú internetszolgáltatásra.


Ha ezen a frekvencián ment digitális adás át kellett helyezni máshová. Az analóg adók lekapcsolásával felszabadultak frekvenciák ,így már át lehetett hangolni. Békéscsabán nemcsak 3, hanem 4 frekvencia is felszabadult, mert a Csaba TV is átállt digitális sugárzásra, mikor elindult a MindigTV sugárzás az itteni adótoronyból, még ment az analóg is, így nem volt máshol szabad frekvencia rá, csak az UHF 61 felett. Most felszabadult így át kellett hangolni az adótornyokat.

2013. okt. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!