Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » BD139 Tranzisztoros LED...

BD139 Tranzisztoros LED villogó segítség?

Figyelt kérdés
BD139-es Tranzisztorral készítettem LED villogót Audio jel vezérléssel, viszont a hangerő beállítással nem tudok megbirkózni. Hogy lehetne megoldani azt, hogy kisebb hangerőnél kezdjen reagálni a tranyó? Jelenleg -36 dB-től reagál (HiFi) úgy, hogy szoftveresen minden maxon van.

2013. szept. 22. 22:47
 1/3 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Nem tudom milyen kapcsolást készítettél, de sejtésem szerint úgy tudod érzékenyíteni, ha jobban előfeszíted a tranzisztort a munkapont beállító ellenállás megváltoztatásával.


Látatlanban ennyit tudok segíteni.


Üdv!

2013. szept. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Üdv, pontosítva 3x3 db ~3V-os (pontosítva 2,7) nyitóáramú LED van 3-asával párhuzamosan kötve. Dugasztáp 9V 600 mA,

Lábkiosztásra a bekötés Bázison a Jel(+), Kollektoron a LED(-) Emitteren pedig a Táp(-) és a Jelhez tartozó árnyék. Led(+) pedig táp(+) direktben.

KB így néz ki a dolog. Ellenállást nem használtam a kapcsolásban.

2013. szept. 22. 23:01
 3/3 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Kell a kapcsolásba még két ellenállás. Az egyik a Ut+ és a tranyó bázisa közé kerüljön. Ezen az Ut - 0,6V értéknél kell 0,002A áramnak folynia. A tranyó bázisa és a tranyó emittere közé egy potit kell kötni, melynek értéke 1000 Ohm. A poti középső és valamelyik szélső lába legyen össze kötve és az menjen az emitterre. A poti szabad lába meg a bázisra. A bázis és a jel+ közé egy egy mikroFarad és 50V értékű kerámia, vagy stiroflex kondi menjen. Ez a DC összetevőt szedi le és kvázi választja szét a vezérlést és a végfokot.


Sok sikert!

2013. okt. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!