Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A minap elkészült egy fotó...

A minap elkészült egy fotó jogtalanul. A fotózott félről nem kívánt kép készült, melyről ő csak utólag kiderült dolgokban értesült. Minősíthető ez magánjogsértésnek? Vagy esetleg személyes jogsértésnek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 29. 09:57
 1/4 anonim válasza:
szerintem mindenképpen annak minősül.
2009. okt. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ha így van, ahogy leírtad, akkor mindenképpen sérti az illető személyi jogait.


de ha az illető kitett egy képet myvipre, ami később kikerült napiszarra, az nem számít jogsértésnek.

2009. okt. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért szerintem nagyban befolyásolja a választ az, hogy HOL készült az illetőről a kép.


Ha mondjuk az utcán, akkor nem lehet jogsértés. Hány kártérítési pere lenne akkor mondjuk egy TV híradónak, ami például a Hősök teréről közvetít bármiféle rendezvényről.


Ha otthon a fördőszobámban csinál valaki az engedélyem nélkül rólam (nehéz elképzelni) egy meztelen képet, az már más. (De lehet, hogy megengedtem neki de nem engedélyezem, hogy nyilvánossá tegye)

2009. okt. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha felajánlott bármit is és elfogadtad akkor már nem jogsértés.
2010. márc. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!