Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az ebay-n megéri vásárolni?

Az ebay-n megéri vásárolni?

Figyelt kérdés
Most először szeretnék vásárolni. Megéri,mik a tapasztalatotok és tényleg elküldik amit rendelek ?

2013. aug. 18. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Megéri.

Elküldik.

2013. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megéri. Megjön a csomag amit rendelsz, csak lassan.
2013. aug. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl.vettem egy Heinekenes hátlapot SGS3-ra 800Ft-ért.Itthon egy ilyen 3-4.000-ért adnának!
2013. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én apróbb dolgokat, ruhákat, mobiltokot, táskákat rendeltem eddig. Ha volt is olyan, hogy nem jött meg valami vagy hibás volt, egy e-mailembe került, és az eladó kárpótolt. Nem lehet bukni rajta, az e-bay a vásárlókat védi, csak arra kell figyelni, hogy ha gáz van, akkor még időben jelezd (a fizetéstől számított 45 napig lehet az e-baynél reklamálni).


Nagyon jó az e-bay, csak egy hátránya van, nagyon lassú (én Ázsiából szoktam rendelni, átlagosan 1 hónap alatt érnek ide a cuccok). Angol tudás nem hátrány hozzá, nemcsak a megrendeléshez, hanem ha később levelezni kell valami miatt az eladóval pl.

2013. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit, bizonyos dolgok nem érik meg postaköltség után, mások igen.
2013. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És lehet hogy egy óra, nyaklánc csak 220 FT?
2013. aug. 18. 12:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is több éve vásárolok az ebay-en, imserőseim is tőlem rendelnek apróbb dolgokat, rendszerint Kínából és fillérekért kapnak ők is olyan dolgokat, amik egyediek, különlegesek és fillérekbe kerülnek (pl kiegészítők, ruhák, táskák stb stb) és FREE shipping-gel jönnek, azaz semmi posaköltség nincs náluk. Én más egyáltalán nem vásárolok máshonnan (kivéve élelmiszer persze) és nagyon nem bánom meg. kb 100 rendelésből 2x nem ugyanazt kaptam, de minden max pár száz forinton múlik, olyankor nem éri meg visszküldözgetni, mert mire visszaküldenéd Kínába, több ezer Ft-ba kerülne, mert nekik olcsó. Szóval van benne kis lutri, de olcsóbb tételeknél simán megéri, ha viszont nagyobb azaz értékesebb dolgokat akarsz rendelni, akkor néha pl importdíjat kell fizetni vagy vámot, plusz lehet a csomagra kérni speciális szállítási dolgokat (felárasak de drága csomagnál simán megéri! Sőt!). Rendszerint 25-40 nap alatt jönnek a csomagok, Angliából volt, hogy 3 nap alatt ért ide, előbb, mintha Alsómezőpusztaszékről kaptál volna csomagot ;)
2013. aug. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
...és ha véletlenül belefutsz egy link eladóba, az ebay akkor is téged, vevőt véd. Nekem sikerült pár év után találkozni egy ilyennel, nem jött az árú, írta várjak, várjak... hatűrozottabb kérdésre adott egy tracking numbert (kiderült: hamis volt), aztán mielőtt kifutottam volna az időből, jeleztzem az ebaynek. Ők meg az ügyet megvizsgálva arra jutottak, hogy a csomagszám tényleg valótlan, az árút fel sem adták, leemelták a pénzt az eladó számlájáról, és visszautalták nekem, 48 óra mulva a számlámon volt a pénz.
2013. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, létezik, hogy 220 Ft egy óra, ékszer...persze ezek olyanok is, én is rendeltem már 300 forintos övet, és az második felvételkor szétesett. :D


De azért lehet kifogni jó dolgokat. Pl. ami nemrég divat volt nagy baglyos nyaklánc, én megrendeltem 500 forintért e-bayről, és tökéletes, mások meg megvették a boltban 3000-ért...szóval azért nem mindegy.

2013. aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!