Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik a gyorsabb böngésző?...

Melyik a gyorsabb böngésző? Chrome firefox safari opera?

Figyelt kérdés

2013. aug. 9. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Chrome
2013. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A legismertebb Chrome, Safari, Maxthon nagyjából egy kutya. A többi valamivel gyengébb.
2014. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 csacsi2 ***** válasza:

Átalános kérdésre általános váaszként valószinű a Lynx a leggyorsabb.

https://www.youtube.com/watch?v=O_4iah3UtHo

Attól függ a géped mennyire támogatja a webgyorsítást és milyen verzióju alkalmazást futtatsz. Egy régebbi program jobban fut egy régi gépen, mivel azt az akkori technikára fejlesztették. Azsem mindegy mik az elvárásaid egy böngészőtől.Sok kiegészítő lassítja (bármelyiket). Böngészők lassulását leginkább a rossz beállítások és a karbantartás hiánya elszemetelődés okozza. Ezen kívül sokan az operációs rendszer hálózatát sem állítják be, így ez első sorban van hatással a kapcsolat sebességére. Itt jegyezném meg sokan a szolgáltatónál nem a garantált sávszélességet nézik és kérdik miért nem annyi...

A Sebességet nagy mértékben lassítja a tűzfal. Egyes védelmek nagyon megfogják, míg mások könnyebben futnak, kevesebb erőforrással. Így ez sem elhanyaagolható részlet.

Az is kérdés hogy egy weboldalt milyen böngészőre optimalizálnak

Az előttem említett Maxthon böngésző nagy előnye hogy dual motoros és választ, hogy mely oldalra melyik motor a legmegfelelőbb.


Opera böngészőnek jó motorja volt, de áttértek a chrome -ra. Nagy hátránya hogy egyes oldalak tiltották (most nem tudom hogy mennyire)

Chrome gyors, ellenben az én gépemen hardverkompatibilitási problémák adódtak ill magas processzorterhelsét eredményezett.

Firefox nem a leggyorsabb ellenben bármit meg tudsz vele oldani. Szükséges hogy egy régi gépen optimális beállításokat használj a gép erőforrásának és hálózati sebességnek megfelelően. Ezt rejtett beállításokban (about:config)elvégezni. Jelenleg beállítások után nálam ez a böngésző is legalább annyira gyors mint más.

Safari -t próbáltam nem tudok jót mondni róla, de lehet csak mert rövid ideig tartottam meg...

Vannak más alternatívák is pl comodo dragon amit a böngészés biztonságára építettek fel, bár rendes védelem nélkül az sem ér semmit!

Javaslom próbáld ki, állítsd be és a gépednek megfelelő böngészőt válassz, mivel a gyorsaság az általam említett nem elhanyagolható részletektől egyaránt függ!

Böngésző motorok:

[link]

2014. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!