Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen kábelek kell vennem...

Milyen kábelek kell vennem hogy össze tudjam kötni az autómmal? https://www.sal.hu/sal-aktiv-szubcso/specifikacio/4451. aspx

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 12:14
 1/9 A kérdező kommentje:
kábeleket *
2013. júl. 25. 12:15
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Veszel egy ilyen szettet, és gond letudva. Gyakorlatilag bármelyik kábelszett jó, a lényeg hogy minimum 5mm2-es tápkábele legyen. De a legjobb a 10mm2-es.

2013. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát ez egy kicsit drága ..
2013. júl. 25. 19:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha mkh kábelt veszel, 6mm2-est, annak 200Ft körül van métere. Kell 6 méter, az 1200Ft, kelleni fog 5 méter RCA kábel. RCA kábel is kell, és a sima mezei nem lesz jó, mert könnyen megszakad, az is van minimum 2000Ft. Plusz még kell egy rem szál. Ez így már most 3500FT. És kellenek még saruk, kell biztosíték, biztosíték foglalat. Ráadásul az MKH szigetelése egyáltalán nem olyan, mint a direkt erre szánt kábelé. Én egy ezresért tuti nem kockáztatnám a zárlatot.
2013. júl. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

akkor ebben a szetben megvan minden ami nekem kellesz ?


van benne olyan kábel amit aksira kell rádugni hogy átalakítsa hogy ne szívja le az aksit ?

2013. júl. 26. 11:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem egészen értem. Nem szívja le az akksit. Az RCA kábelekkel együtt fut egy REM szál. Ezt a fejegység megfelelő kimenetére kell kötni. Így csak akkor kapcsol be az erősítő, amikor a fejegység is. Szóval ha nem megy a fejegység, nem megy az erősítő sem. A biztosítékot, amit mellékelnek pedig az akkuhoz minél közelebb kell a kábelbe kötni, mert annak a feladata az, hogy ha bármi oknál fogva testzárlatos lenne a tápvezeték, kioldjon.


Tehát mindenképp a motortérben legyen a biztosíték, a lehető legközelebb az akkuhoz.

2013. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
haveromnak mondta az öteletett én egyáltalán nem értek a hangcuccokhoz meg a kábelezéshez és mondta hogy kell egy olyan kábel amit az aksikra kell rá rakni és átalakít valamit hogy ne szívja le annyira az aksit
2013. júl. 26. 21:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyen kábel nincs, de ha jó a generátorod nem fogja leszívni. Eleve nem egy nagy teljesítményű szub (ez nem baj, nem azért mondom), szóval nincs veszélyben az akku.
2013. júl. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. júl. 27. 10:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!