Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A 12 Voltos elem hány mA...

A 12 Voltos elem hány mA leadására képes?

Figyelt kérdés
Építek egy LED tesztert és egy vagy több elem lenne az áramforrás. Egy olyan elem képes leadni 100 mA-t?

2013. júl. 19. 08:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy led teszterbe bőven elég a 9V-s elem is. De képes leadni 100mA-t csak hamar le fog merülni.
2013. júl. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy elem általában képes leadni 100 mA-t, 1.2 W. Legtöbbször az is rajta van az akkumulátorokon, elemeken, hogy mekkora munkát képesek elvégezni, hány "amperórás".
2013. júl. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azért kellene 12 vagy több Volt nekem, mivel egyszerre nem biztos, hogy csak 1 LED-et akarok majd megnézni, hanem mondjuk 5-öt, és ha fehérek akkor az már kapásból 15 Volt. 5-höz már 1 elem sem elég. Úgy lenne a jó, ha 2-t sorba kötnék és 2 ilyen sor lenne, vagyis 4 elem.

Egyébként potisra csinálom meg, meg rakok bele egy feszültség és egy áramerősség mérőt is, hogy tudjam hány volton hány mA-t vesz fel a LED.

2013. júl. 19. 09:01
 4/12 anonim ***** válasza:

Ehhez már célszerűbb csinálni egy kisebb tápot. Nem lenne túl gazdaságos elemről üzemelni.


[link]


Én azt hittem ilyet akarsz.

2013. júl. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Most akkor tulajdonképpen mit akarsz? Szerintem te sem tudod. Egyszerre akarsz megnézni akár 5 ledet, de a feszültségre és áramra is kíváncsi vagy. Honnan fogod tudni 5 sorbakötött led esetén, hogy melyiknek pontosan mennyi a nyitófeszültsége?

Szerintem ülj le, gondold újra hogy tulajdonképpen mit is akarsz építeni, mit tudjon, aztán kezdd el tervezni.


Amúgy szerintem ha már ennyire bonyolítani akarod, a legcélszerűbb lenne építeni egy kapcsolóüzemű áramgenerátort (step-up üzemmódban), amit egy darab ceruzaelem vagy akku táplálna, kapcsolóval állítható fix és pontos áramértékekkel, vagy több kimenettel minden kimeneten egy adott áramértékkel: 5mA, 10mA, 20mA, 50mA, 100mA, feljebb nem érdemes menni.

És ha épp a hajszálpontos feszülétség érdekel, akkor rámérsz egy multiméterrel, hogy épp mennyi a leden eső feszültség.

2013. júl. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: tudom mit akarok építeni, és mint te is írtad egy áramgenerátor az alapja. Nem lesz rajta sok kivezetés, csak 1, azt pedig egy potenciométerrel lehet majd szabályozni. Ha meg 5 LED-et akarok kipróbálni rajta, akkor úgy sem az számít, hogy mekkora a nyitófeszültsége, az majd csak 1 LED-nél lesz fontos. Amúgy annyira nem fontos, hogy 5 LED-el is világítson, csak ha már építek egyet, akkor nem lenne hátrány ha tudnák róla 5 sorba kötött LED-et is kipróbálni.

A kapcsolási rajzot már rég megcsináltam, és hogy még bonyolultabb legyen, raktam bele egy váltókapcsolót is, ha a LED fordítva van lenne bedugva, akkor ne kelljen megfordítani, hanem csak átbillenteni a kapcsolót. Az analóg műszerek miatt kicsit máshogy kellett ezt a részt tervezni, mert ha csak simán megváltoztatom az áram irányát, akkor a műszerek negatívba fognak killengeni, és nem lehet róluk leolvasni semmit...

2013. júl. 19. 12:00
 7/12 A kérdező kommentje:
#4: alapvetően az az alapja amit linkeltél, csak kicsit komolyabbra csinálom meg, meg mint írtam nem lesz rajta annyi kivezetés, hanem csak 1.
2013. júl. 19. 12:01
 8/12 anonim ***** válasza:

Koncepciótlan, már bocs.

Ebből kiszállok, ragaszkodsz a sajéát elképzelésedhez, és nem vagy hajlandó elfogadni, hogy lehet ésszerűbben is.

Ugye nem gondoltad komolyan, hogy egy deprez műszerrel lehet majd pontosan detektálni a ledek néha csak tíz millivoltokkal eltérő nyitófeszültségét 4-5 volt körüli végkitérés esetén. A Deprez-műszer csak annyit fog jelezni, hogy van feszültség, és valahol 3,5V környékén van, De hogy az 3,57 vagy 3,42, azt már meg nem mondod.

A polaritásváltót is valószínűleg rossz helyre "tervezted" be az áramkörbe, azt írtad, negatívba térne ki a feszültségmérő műszer. Miért nem lehetett a feszültség és árammérés után polaritást váltani, közvetlenül a csatlakozók előtt? Akkor a műszereken nem változna a feszültség és az áram polaritása.


Azt sem látom be, hogy miért egyszerűbb átkapcsolni egy kapcsolót, mint egy ledet kihúzni a foglalatból,és bedugni ellentétes polaritással, de te biztos jobban tudod.

2013. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mert nem nekem kell ez a szerkezet. Én csak építem, megmondta hogy mit szeretne rá és csináljam meg. Beszéltem vele azóta, megmondtam neki a te elképzelésed, az volt rá a válasz, hogy "az úgy nem jó, nem működik, úgy csináld hogy mondtam". Most szerinted erre mit lehet mondani??
2013. júl. 19. 12:33
 10/12 A kérdező kommentje:

"Az analóg műszerek miatt kicsit máshogy kellett ezt a részt tervezni, mert ha csak simán megváltoztatom az áram irányát, akkor a műszerek negatívba fognak killengeni, és nem lehet róluk leolvasni semmit..."


hH figyelmesen elolvasod rájössz, hogy mit akartam írni: megoldottam a problémát, csak az első ötletem az volt, hogy a polaritás váltás után rakom be a műszereket, de az úgy nem lett volna jó, és ezért eléje rakom be, mint ahogy te is írtad.

2013. júl. 19. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!