Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fali csatlakozós töltőből usb...

Fali csatlakozós töltőből usb töltő, hogyan?

Figyelt kérdés
Adott egy normál fali csatlakozós töltő.A gumiburkolaton belül egy fekete és egy piros szál megy. Adott egy USB kábel.A burkolaton belül van egy fekete,egy piros,egy fehér,egy sárga és egy zöld szál. Mit mivel kell összekötni hogy töltsön? Egy oldalon találtam valamit,ahol azt írta hogy a pirosat és a feketét kell összeködni,de ott a pirosok közé még bekötött valami "silicone diode"-t,ez viszont nekem nincs.Ez szükséges vagy elég ha csak összekötöm?

2013. júl. 16. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
A fali töltő remétőleg DC5V-os ha nem az akkor abból nem fogsz tudni semmilyen usb töltőt csinálni mivel minden ilyen eszköznek ez kell. Ha a töltőt szétbontod meg kell keresni hogy az 5V hol jön ki, a polaritásra figyelni kell. Az usb tipusat ha megmondod igyekszem még segíteni.
2013. júl. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,a töltő 5V-os. Azt nem nagyon értem hogy milyen usb...egy átlagos kábel,egyik fele USB csatlakozó,másik fele microUSB.
2013. júl. 16. 21:15
 3/10 anonim ***** válasza:
En az osszekotest nem vegeznem az interneten talalhato szinleiras alapjan. Nemtudom hogy az usb csatlakozoban talalhato kis femerintkezok es a szineskabelek kapcsolata mennyire szabvanyos. Amikor hasonlot csinaltam kimertem hogy a csatlakozoban melyik erintkezohoz melyik kabel tartozik pl egy digitalis multimeterrel. Ha ezt valahogy megoldod a googleon talalhatsz usb pinoutot, azaz "erintkezokiosztast" hogy melyik erintkezonek mi a szerepe, amelyik ketto a DC5V es a ground azt kell megfeleloen osszecsatlakoztatni a fali adapterrel.
2013. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem félreértettetek.Én az USB csatlakozót akarom a fali csatlakozó helyébe,nem a fali adapterhez rakni más csatlakozót.
2013. júl. 16. 22:28
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval hogy ne a falba tudjam bedugni,hanem pl PC usb csatiba,hordozható akksiba,kocsiba a szivargyújtóba stb..
2013. júl. 16. 22:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Neharagudj nem vilagos mit szeretnel, a kerdesed alapjan valaszoltam annak van ertelme. Igyekszem ertelmezni az utolso irasodat, de nemsikerul.
2013. júl. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Semmi baj.Próbálom még világosabban.Szóval: van egy kábel,egyik vége valamilyen jack típusú töltő csatlakozó,másik vége fali csatlakozó. A feladat: A fali csatlakozót helyettesíteni egy USB csatlakozóval. Nem tudom mi nem lehet világos ezen :(
2013. júl. 16. 23:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Sok minden nem vilagos, az ertetlensegemet foleg az okozta hogy eszembe nem jutna hogy ilyet akarsz csinalni. Ha jol rakom ossze akkor a fali tolto(5Vos adapter) amire eleg nagy hangsulyt fektettel nem is szerepel a kapcsolasban! Remelem igy van ha igen akkor irok tovabb ha nem akkor baj van.
2013. júl. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen,pont így van. Szóval nem a jack csatlakozót akarom lecserélni,hanem a fali csatlakozót. Pontosan olyan kell mint ahogy a telefont bedugod a gép usbjébe tölteni.
2013. júl. 17. 09:45
 10/10 A kérdező kommentje:
Időközben megcsináltam. Akit érdekel: levágtam a fali csatlakozót és a másik kábel microusb végét,majd a jack csatlakozós kábelt és az usb kábelt összekötöttem,csak simán a pirosat a pirossal és feketét feketével. Működik,ennyi az egész.
2013. júl. 22. 11:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!