Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a megoldás arra, hogy ne...

Mi a megoldás arra, hogy ne lazuljanak ki a kapcsolóban a csavarok?

Figyelt kérdés

Van egy 3x32 Amperes kapcsoló, meg utánna 3db. 32 Amperes megszakító, és kb. három havonta meglazulnak. Most a tavasszal húztam meg őket (szinte téptem), és ma láttam, hogy megégett az egyik megszakító. Kilazult. Csere, és a másik kettőt utánna kellett húzni, mert lazák voltak a főkapcsolóéval egyetemben. Van köztük réz, meg alu vezeték egyaránt. A többi al megszakítók rendben voltak ugyanabban az elektromos szekrényben. Ennyire sűrűn még nem láttam kilazulni kötést, pedig már egy pár év van a hátam mögött a szakmában.

Az tény, hogy meleg van a helyiségben, de ennyire?


2013. júl. 11. 23:33
 1/10 acelsziv ***** válasza:
Nem lehet, hogy a kábel átmérője nagy? valami saru kellene rá...
2013. júl. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az MAlra meg az MCura nem kell semilyen saru, de szerintem te érvéghüvelyre gondolsz, amit az Mkhra, Mtk-ra kell krimpelni, A saru az lapos. Az nem a csavaros kötés alá való.
2013. júl. 12. 07:17
 3/10 Vortrex ***** válasza:
Nem lehet, hogy a réz és az alumínium eszi egymást?
2013. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vortrex ***** válasza:
Ha egy kötésben vannak, akkor a réz és az alumínium erősen korrodálja egymást. Csak nem derül ki pontosan abból, ahogyan leírtad
2013. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy kötésben is előfordul, de a réz MKH le van forrasztva, így nem érintkezik réz felülettel, és látszik, hogy nem eszik egymást. Normális a vezetékerek felülete, de a főkapcsolóban ami kilazult az 6-os MKH.
2013. júl. 12. 18:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Na akkor valószínűleg itt a probléma. Csavar alá nem szabad ónozott vezetéket tenni a hidegfolyás miatt. Nem a csavar lazul meg, egyszerűen szétfolyik alóla az ón. MKH-t inkább ahogy írtad is érvéghüvellyel használj.
2013. júl. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Van még kb.30 megszakító, akkor azoknál miért nem jelentkezik? Azok is le vannak forrasztva, és nem lazul meg a kötés.
2013. júl. 12. 21:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy meleg van a helységben általában, lehet hogy a plusz meleg miatt folyik meg ott a kötésnél. Én csak a hidegfolyásra tudok gondolni, mert meglazulni nem szokott.
2013. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy szekrényben van az összes. A többit is ugyanaz a meleg éri, és mégsem lazulnak ki. Igen, meleg van. Ez egy mexikói kifőzde.
2013. júl. 12. 22:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a furcsa, hogy csak 3-al van baj. Akkor csak az lehet a hiba forrása, amiben különbözik a többitől.
2013. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!