Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezt a lakkot hogy kell használ...

Ezt a lakkot hogy kell használni? (link a kérdésben)

Figyelt kérdés

Tehát erről lenne szó:

[link]

Ráfújom a felületre, megszárad aztán fény hatására bomlik. De milyen fénnyel kell megvilágítani? Normál vagy UV?

Megvilágítás után gondolom fixálni kell. Ahhoz ez jó? :

[link]


A lakk leírásában még csak angolt sem találtam. A másiknak meg nincs semmi leírása és így még nem csináltam sose nyákot.


2013. júl. 6. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]



Ha lefújtad, meg kell várni amíg megszárad. Fújás után lehetőleg fény ne érje. Levilágítónak most megfelel akár a nap is.

2013. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Itt egy link:


[link]


Kék, vagy inkább UV fény a levilágításhoz. Én 20 wattos UV kompakt fénycsövet használok egy fehérre festett belsejű dobozba építve.

Leszorítás 5 mm vastag plexi lappal. Levilágítás 2*15 perc ( közben a darabot elforgatva ). ( Lehet, hogy már kicsit öreg a lakkom. )

Előhívásra megfelel a konyhai zsíroldó is, de az se olcsó. A belinkelt előhívó lúg jónak tűnik.

Kell fotó?

2013. júl. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket!

Azt hiszem csinálok egy UV lámpás levilágítót majd, aztán azzal megcsinálom azt a részét.

Miután levilágítottam és azzal a löttyel kezeltem amit linkeltem azután már érheti fény?

2013. júl. 6. 19:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, akkor mát érheti, nem lesz gond vele.
2013. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

És még annyi hogy kétoldalas nyáknál ha az egyik oldalról át akarok vezetni egy réteget a másikra azt hogy szokás csinálni?

Tehát mindkét oldalt van forrszem, azokat hogy kell összekötni?

2013. júl. 7. 12:23
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt furatgalvanizálással szokták megoldani. Amatőr szinten pedig vagy az alkatrészláb az átkötés két oldal között, vagy egy darabka drót, ami csak összeköti a két oldalt. Esetleg ha a furat átmérője megengedi, használhatsz csőszegecset. Ez nagyobb tömegű alkatrészeknél nekem egyoldalas nyáknál is szokásom.


Amit még használni lehet, az a szigeteletlen érvéghüvely. Ebből a 0.25mm2-es külső átmérője 0.6mm körül van.

2013. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor jól gondoltam.

Az ipari gyártását "ismerem",arról anno láttam egy elég részletes videót. Na de ahhoz kicsit komoly felszerelések kellenének :D

Szóval akkor ahol lehet ott az alkatrészek lábait mindkét oldalt odaforrasztani, ahol meg nem ott meg külön összekötni. Vagy a csőszegecses megoldás.


Meg még annyi jutott eszembe hogy lakkozás közben/után de még fixálás előtt(na meg aközben) mennyire árt neki a fény? Vagy milyen fény mellett érdemes csinálni?

2013. júl. 7. 18:33
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]


Itt minden infó megvan a levilágításig. Tehát a nyák előkészítése, lefújása, szárítása. A szárítóból pedig rögtön mehet a levilágítóba, aztán pedig szintén rögtön az előhívóba. Közvetlen fény ne érje, ez a lénye, úgy sem áll órákig az asztalon, max pár percet két lépés közt.

2013. júl. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Még egy tipp: A fekete doboz a szárító, a fehér a levilágító , szerény költségvetésből.


[link]

2013. júl. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azért az UV-s kopmakt égőknek van áruk...

Ismerős mondta hogy ha higanygőz lámpát összetörünk akkor annak az izzószála még elég sokáig működik, és elég erős az UV fénye is. Nem tudom mennyire igaz, de azt hiszem hogy ilyennel fogom megpróbálni(ilyet talán sikerül ingyen szerezni :))

Vagy gondoltam arra is hogy ha jó az idő kirakom a napra egy kis állványra, alá meg egy tükröt azt án akkor készülhet mind a 2 oldala :)


Szárításra meg vagy marad a nap és egy fekete doboz vagy azzal várok 1 napot aztán addig megszárad magától is.


Elég drágák a vegyszerek, nyáklapok meg ami rákerül. Szóval most már spórolni kell :)

2013. júl. 13. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!