Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért kell újraindítani a...

Miért kell újraindítani a routert a gép újraindulásakor, hogy legyen internet kapcsolat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha kikapcsolom a gépet, majd később bekapcsolom, nincs net. Ha kikapcsolom a routert és vissza, akkor már van.

Miért van ez és hogyan lehet ezt megszüntetni?

Előre is köszönöm a segítséget! :)


2013. jún. 22. 14:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy segített az, hogy lefixáltam az IP címet, De azért várok még választ! :)
2013. jún. 22. 14:47
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok-sok probléma okozhatja, akár beállítási hiba is, akár a router hibás működése is.


Csupán annyit szeretnék megemlíteni, hogy a dinamikus IP-cím kiosztásánál az a lényeg, hogy, ha csatlakozol, kapsz egy szabad IP címet. Ha leszakadsz a netről, majd újracsatlakozol, - közben valaki megkapta ezt a címet, foglalt lesz - kapsz egy másik szabad IP-t.


Te viszont ragaszkodni fogsz az általad lefixált címhez, akkor azt addig nem fogod megkapni, míg újra szabad nem lesz! Ha szerencséd van rövid idő múlva kapod meg, ha nincs szerencséd, akár napokig nem lesz interneted.

2013. jún. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm :)

Lefixáltam és most úgy néz ki, hogy működik :)

2013. jún. 24. 14:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként azt, hogy hogy kell fixálni egy fórumon olvastam, és ott azt írta, hogy az IP cím 192.168.1.0-99-ig lehet. :O
2013. jún. 24. 14:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!