Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem látja a számítógép...

Miért nem látja a számítógép a net routeremet?

Figyelt kérdés

Néhány napja telepítettem fel egy új operációs renszetr a notebokkomra. A hiba forrása az hogy nem tudok az internethez kapcsolódni mert valahogy semmilyen kapcsolatot nem észlel a gépem. D-Link routerem van. a Routeren a led világít mikor a géphez csatlakoztatom de sehogy nem látja és így nem tudom feltelepíteni. Hardver hozzáadása parancsal is próbálkoztam már de sikertelen

Szakértők válaszát szívesen várom :)

köszönöm előre is :)



2013. jún. 5. 15:17
 1/2 oldpapa ***** válasza:
Nem egyszerű, konfigurálni kell a routert a géphez, aztán a hálózati beállításoknál ki kell választani a távkapcsolat opciót. Én is hasonló problémával küzdöttem pár hónappal ezelőtt, nem is boldogultam vele, egy ismerős informatikus állította be a rendszert. Laikusnak nehéz és bonyolult, én is azt hittem, csak összekötöm a gépet a routerrel és menni fog, hát megízzadtam vele rendesen.
2013. jún. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 P.O.C. ***** válasza:

Ha a router előzőleg előírásszerűen konfigurálva volt akár annak webes felületén keresztül, akár a CD -je segítségével, akkor annak most is jónak kell lenni, ugyanis a Windows újratelepítése nem érinti a router beállításait.


Független mivel akarsz csatlakozni a routerhez, vezetékesen vagy Wi-Fi -n, a lényeg hogy telepíteni kell a hálózati kártyákhoz szükséges drivereket, amiket megtalálsz a laptop gyártójának honlapján.

Wi-Fi -hez előfordulhat, hogy a driveren kívül kell valami szoftver amivel be tudod kapcsolni (FN hotkey utility vagy ilyesmi) ez szintén gyártófüggő és a szoftvert is megtalálod a honlapon.

2013. jún. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!