Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezek milyen minőségű képek?

Ezek milyen minőségű képek?

Figyelt kérdés

Tükörreflexesen kezdő vagyok. 18-55-ös kitobival.

Jó képek ezek? :)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


PhotoFiltre-vel meg lettek dolgozva, de a lényeg látszik szerintem.


2013. ápr. 7. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Gyengék.


Össze-vissza vágott, középre komponált, semmitmondó képek, pont olyanok, amilyet bárki készít, amikor a kezébe vesz egy dslr-t.

2013. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kicsit kevésbé sznob módon is lehet fogalmazni... Kicsit egy kezdő szemszögéből nézve a dolgokat.

Tudom, kell az őszinteség, de nem ilyen szinten.

Kíváncsi vagyok, élőben milyen lennél. Mert más témában tapasztaltam, hogy a neten keresztül leszólók élőben valahogy finomabbak.

2013. ápr. 7. 22:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Őszinteség? Tőlem megkapod :) Ezek képek pont úgy néznek ki, hogy valaki vett egy gépet és az első napokon kattogtat ide-oda. És tökmindegy, hogy dslr vagy kompakt.

Csak hogy jobban értsd: a képeidben nincs semmi olyan, ami tudatos fotós munkát, valamiféle ötletet, sajátos nézőpontot tükrözne. Különösképpen olyan nincs, amit már ne fotóztak volna jól-rosszul, de legalább 100ezerszer.

Menj fel a fotozz.hu-ra, ott láthatsz jó amatőrképeket... de még milyen jókat :) és tanulhatsz is belőlük.

Gondolod, hogy élőben pedáloznék, hogy milllyen jók a képeid Gézám? :))

2013. ápr. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Kicsit kevésbé sznob módon is lehet fogalmazni... Kicsit egy kezdő szemszögéből nézve a dolgokat. Tudom, kell az őszinteség, de nem ilyen szinten."

Miért? Ha azt mondanám, hűdegyönyörűek (miközben nem igaz), az jobb lenne? Frászt. Nézhetem akárhonnan, ezek nem jó képek. És tudod mit? Neked teszek jót azzal, ha megmondom. Különben megmaradnál ezen a szinten, azt gondolva, hogy van egy dslr-ed, máris milyen jó fotós vagy. Hát nem. Most már van gép, tessék elkezdeni tanulni is hozzá!



"Kíváncsi vagyok, élőben milyen lennél. Mert más témában tapasztaltam, hogy a neten keresztül leszólók élőben valahogy finomabbak."

Addig örülj, amíg nem élőben találkozunk. Ott ugyanis kiabálni is tudok, és elmondalak mindennek, kicsillagozás nélkül, ha hülyeséget beszélsz.

2013. ápr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A három fa egész jó, de a jobb oldalából és a tetejéből vágni kéne még, hogy arányos legyen. Kaphat még egy kis kontrasztot meg csúcsfényt, és lemehet FF-be, mert a színei amúgy sem szépek.


A padosban még látok koncepciót, de túl a képszélen van a pad, és állóban annyira nem is jön át a kép. Lehet, hogy fekvőben jobb lett volna, de ehhez a helyszínt is ismerni kéne.


A többi tényleg középszerű, vagy az alatt, de a legtöbben így kezdik. Sokat kell gyakorolni, amíg beáll a szemed a dologra, de menni fog idővel, hajrá!

2013. ápr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szóval a fás szerintem így jobban néz ki:

[link]


Persze minden egyéni ízlés kérdése...

2013. ápr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na itt látszik a filmes fényképezés egyik előnye: Amikor a kezdő fotós tudta, hogy még 19 kocka van a tekercsen, és egy film előhívása ennyi mag annyi, egy kép nagyítása még ennyi és annyi, akkor lehet hogy 5 másodperc helyett 15 percig tökölt egy beállításon, kompozición, de valószínűleg arra a 24 kockás filmre több használható kép került, mint ma egy "meglátom - katt" módon telefotózott sok gigás memóriakártyára.
2013. ápr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy gyerekkoromban apukámtól addig nem kaptam a Szmena M8-nál jobb fényképezőgéet, ameddig az azzal ellőtt flmek nem kezdtek értelmesebb módon (egy 9 éves gyerek szintjén) telefényképeződni.
2013. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!