Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szómológépbe milyen "tölthető...

Szómológépbe milyen "tölthető elem" jó?

Figyelt kérdés
Van egy Sharp EL-9300 típusú számológépem amit napi rendszerességgel használok. Hátulján 6V és 0.1W áll. Tehát 4db AAA elem vagy aksi kell bele. Ilyen feltételek mellett milyen aksit kéne vennem bele? Kell az 1000mAh vagy elég 850mAh?

2013. ápr. 4. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg elég bele a 850mAh-s.
2013. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elvileg? Mi indokolja az 1000mAh-át? Úgy értem mit befolyásol ez a "szám"? Tovább bírja vagy nagyobb áramot ad le? (nem igazán értek hozzá)
2013. ápr. 4. 12:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen kis fogyasztású készülékekbe nem ésszerű akkut venni. Azok is tönkremennek idővel és még töltögetni is kell néha, mert az önkisülésük jóval nagyobb, mint amit a gép fogyaszt. Szóval: ha elemet veszel bele, olcsóbb és kényelmesebb lesz, mint az akkus üzemeltetés.
2013. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és elemből milyet célszerű? Mert eddig egy valami DP ultra elem volt benne ami nem bírta egy hétig...a márkásak jobban bírják?
2013. ápr. 4. 12:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom az 1000 mAh-t honnan vetted, semmi sem utal rá.

A 6V 0,1W kb. 17mA fogyasztást jelent.

#3 választ úgy ahogy van felejtsd el, nem sok igazságtartalma van. Azt írja, az onkisülésük jóval nagyobb, mint amit a gép fogyaszt. Ezek szerint egy 850 mAh kapacitású AAA akkunak le kéne merülnie kb. 50 óra alatt. A valóságban nem teszi ezt.

A kommersz filléres áruházi sajátmárkás csodaakkumulátorok helyett megéri venni valami jót, kis önkisüléssel. A Sanyo Eneloop például ilyen. Minimális az önkisülése, évekig lehet tárolni feltöltve. Bírja a gyorstöltést, akár agy-két órás gyorstöltéssel is lehet tölteni.

Mindenképpen megéri, 4-5 tartóselem garnitúura árából megvan.


Nálam egy asztali DFC-s naptáros nagy kijelzős óra működik 2 db Eneloop akkuról már több mint féléve... mielőtt még valaki azzal jönne, hogy "de akkor is van önkisülése" .

2013. ápr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Ha 1 hét alatt lemeríti az elemet, akkor valóban indokolt az akku használata. Amiket én eddig használtam, legfeljebb évente kellett elemet cserélni, én ahhoz viszonyítottam.


/"Ezek szerint egy 850 mAh kapacitású AAA akkunak le kéne merülnie kb. 50 óra alatt. " Azért te se csúsztass, te úgy számolod, mintha a gép napi 24 órás folyamatos üzemben menne./

2013. ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem csúsztattam. A hármas azt írta, hogy az akku önkisülése nagyobb mint a gép fogyasztása. 0,1W pedig 17 mA. 50 x 17 pedig akárhonnan nézem, 850.

Én csak arra reflektáltam, amit a hármas írt, nem csúsztattam, ezt meghagyom neki.

Ha igaz lenne amit ő mond, akkor bekapcsolás nélkül is lemerülne ennyi idő alatt.


Nagyon nem csípem, ha valaki csúsztatással vádol. Én tudom mit beszélek, valaki meg csak beszél, beszél amit tud.

AZ a baj ezzel az egész oldallal, hogy egy egységnyi idő és energia megy el egy válasz megfogalmazására, és utána háromszor annyit kell fordítani a fotelfizikusok hülyeségeinek megcáfolására.


Jöhet a negatív, nem érdekel. Én is gyakran osztogatom.

2013. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gépet nem folyamatosan használja, hanem szakaszosan. Ha mondjuk napi 2 órát megy a gép, akkor az elméleti 50 óra üzemidő 25 nap használatot jelentene. Tehát 50 órás folyamatos üzemmel kalkulálni az életszerű szakaszos helyett csúsztatás.

Valóban nem figyeltem eléggé a számokra és azért írtam, amit írtam. Tévedtem valóban, de a felesleges nagyképűsködés szerintem ennél többet árt az oldalnak.

2013. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő jellegű, nagyon hasznos információkat, és azt hogy értelmesen és érthetően ki is lettek fejtve. Bár kissé vita kezd kialakulni, de megtudtam amit akartam :)
2013. ápr. 5. 10:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!