LM350 feszültségszabályzó IC használata?
Figyelt kérdés
1,2 - 4 V között szabályozható egyenáramra lenne szükségem. Ha fesz.szabályzó IC-t használok akkor a bemeneti feszültség ingadozása nincs hatással a kimeneti feszültségre, vagy stabil x feszültséggel kell betáplálni. Én 9-13V körüli egyenáramot használnék. Ha a kimenő kört terhelem, a fesz.szabályzó IC ezt "észreveszi" és nem fog esni a feszültség a kimeneten? Mi a különbség az LM117 LM350 között? Max 100 mA-t kötnék rá. Nekem melyikre lenne szükségem? Vagy Másikat kéne választanom? Az IC-k leírásában egyszerű áramköröket találtam, gondolom azt kell megépítenem.2013. márc. 30. 11:56
1/2 anonim válasza:
Kedves kezdő barátom! A fesz.szabályozóknak éppen az a lényegük, h a bemeneti feszültség ingadozásra nem érzékenyek. Annak változását nem viszik át a beállított kimeneti feszültségre. Ha az IC paraméterein belül maradsz (bemenő fesz., kimenő áram, disszipáció), tökéletes, közel 0 dinamikus ellenállással bíró tápegységet, fesz.generátort építhetsz.
Mind2 IC áteresztő jellegű, ú.n. analóg szabályozó. A 117-es fele (kb. 1.5-2A) terhelhetőségű, de vmivel nagyobb a bemeneti fesz. tűrése. Jó építkezést!
Még vmi: a kimenetekre ne felejts el ráforrasztani a lábak közelébe 47-100nF kerámia kondenzátort a gerjedések elkerülése érdekében. :)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. márc. 30. 21:07
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!