Mivel csinaljak a kis elektronikai dolgokat, mint pl a telok belsejet?
Úgynevezett felületszerelt gyártástechnológiával (SMT).
Ez a technológia egy hosszú, precíz és drága gépsort igényel. A gépsor legelején beadagolásra kerül a nyers panel (NYÁK). A panel egy szállítószalagon bekerül egy gépbe, ami felviszi a forrasztópasztát. Ezután a panel továbbhalad egy másig gépbe, ami vizuálisan ellenőrzi, hogy a paszta mindenhol jó helyen van-e, illetve megfelelő mennyiségben van-e a panelon. Ha igen, akkor továbbengedi a beültető gépek felé. Ezek a gépek rendkívüli gyorsasággal a megfelelő helyre ültetik az alkatrészeket. Ez után jöhet egy újabb vizuális ellenőrzés, ami megállapítja, hogy minden alkatrész a megfelelő helyen és pozícióban van. Innen a panel a kemencébe megy tovább, ahol a korábban felvitt paszta beforrasztja az alkatrészeket. Ez után egy újabb vizuális ellenőrzés következhet. Általában a panelok mindkét felét felhasználják, így a panelt visszaviszik a sor elejére és ezt megcsinálják a másik oldallal is. Ha ez meg van, akkor a nagyobb alkatrészeket és csatlakozókat emberek ültetik be, majd ezeket is beforrasztják a megfelelő helyre. A folyamat közben rengeteg funkcióteszt van elvégezve, hogy a hibásan működő panelok ne jussanak ki a vevőkhöz. A teszterezés után készre szerelik, majd csomagolják a termékeket.
http://www.youtube.com/watch?v=SAlsbgJGyD4
Elég régi videó, ma már a telefonok és a gyártástechnológia is fejlődött eleget, de azért az előző írásával és ezzel a videóval egy elég jó képet kaphatsz az egészről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!