Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Erősek a Led reflektorok?

Erősek a Led reflektorok?

Figyelt kérdés
Venni szeretnék ilyen reflektorokat de nem tudom milyen erős fényt adnak

2013. márc. 11. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én pont most cseréltem le 2 reflektort LED-re a 4 normálból. Természetesebb és sokkal kellemesebb fényük van amikor felkapcsolódnak, az embernek nem égetik ki a szemét. Azért annyira nem világít messzire, de sokkal kevesebbet fogyaszt (elég sokszor úgymaradnak mostanában a reflektrok, mert az időzítő néha bekattan) de sajnos annyival drágább is. Szerintem megéri venni.
2013. márc. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bamboochatheone ***** válasza:
Erősek de nem gagyi DIP LED-eset kell venni hanem powerLED technológiával készültet. 50 watt felett már tökéletesen használható. És kerüld a kínaiakat!!
2013. márc. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez itt egy 210 Wattos halogén fényével azonos kézi lámpa.

A benne lévő ledek kb 900 lument tudnak darabonként ha rendesen mag van hajtva.


Itt a led adatlapja: [link]


Ez itt a lámpa linken darabonként 500 lumenig van meghajtva, hogy a kicsi hűtő felület matt ne melegedjen túl. A led 3 Ampert bírna de az 500 lument kicsivel 1.5 Amper alatt már la tudja adni. Így kevésbé melegszik a led.


Az 500 lumen, vagyis egy led amennyire ebben meg van hatva, az kb megfelel egy 24 Wattos halogén izzó fényének.


Azért azt elég neccesnek érzem, hogy kettő 18650-es lítium-ion akkuból igyekeznek közel 40 Wattot kivenni.


Egy ilyen akku kb. 10 Wattot tud leadni és kb 1 órán keresztül bírja. Képes többre is de akkor fél óra körül van az üzemidő, ahogy számolom.

2013. márc. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! balu1 Nem elemlámpára gondoltam, hanem a kültéri falra szerelhető változatra, de köszi hogy te is válaszoltál :)
2013. márc. 13. 23:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, csak ez a címből nem derült ki.


"Erősek a Led reflektorok?

Venni szeretnék ilyen reflektorokat de

nem tudom milyen erős fényt adnak"

2013. márc. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nemrég vettem 2 db 10W-ost licitálós oldalon. Elég erős fényük van. A 2 db-nak együtt bőven van akkor fénye, mint egy 100W-os hagyományosnak. Emiatt nem kell aggódni.


De az egyik nekem pont ma már nem világít. Fél évet bírt és tönkre ment. Úgy látszik ez is ilyen kínai gagyi bóvli. Holnap fogom visszaszerelni a helyére a hagyományos izzószálasat.

Sajnos nekem nem hozta be az árát a kevesebb fogyasztás.

2013. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, elég rövid ideig működött,
2013. ápr. 1. 12:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Végig lehet azt méregetni, kap-e tápfeszt, vagy honnan nem műk.
2013. ápr. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kathi Sándor válasza:

Szerintem megéri lecserélni, és nem értem az előző hozzászólót. Ha fél évet bírt, miért nem cserélteted ki?

Itt pl. van 3810 Ft-ért. 1 év garancia. [link]

2013. ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer: "Én nemrég vettem 2 db 10W-ost licitálós oldalon."

Ott nem igazán jellemző, hogy számlával, garanciával adnák a cuccokat. Meg nem is érné meg oda-vissza postázgatni.

2013. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!