Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehetne egy nem működő...

Hogy lehetne egy nem működő laptop hdd-jét formázni?

Figyelt kérdés
Van egy nem működő laptopom aminek több baja is van,azonban vannak benne működő dolgok is.El szeretném adni,de pl a hdd-t kéne formázni előtte,mert nem szeretném ha más a privát dolgaim birtokába jutna.Esetleg nem lenne rossz lementeni az adatokat,de ha nem lehetséges,legalább formázás lenne jò.

2013. márc. 2. 19:40
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:
87%
Satas laptop vinyót rá tudsz dugni minden további nélkül asztali gépre rgéi IDE csatihoz átalakító szükséges.
2013. márc. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Olga néni ***** válasza:
A formázás sajnos csak amatőr felhasználók számára törli le a lemezt. Egy profi adatmentő bármikor visszaállítja a leformázott lemezen lévő adatokat. Tehát ha tényleg ettől félsz, más megoldást kell keresned!
2013. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jajj nem akarok annyira belemászni..tudom hogy vissza lehet állítani,de csak azt szeretném ha egy átlag felhasználó nem kutatna szabadon a régi dolgaim közt.Egy profi pedig nem hiszem hogy apróhirdetéseket vadászna és pont egy kb 80GB-s hddre feni a fogát..
2013. márc. 2. 20:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak profi programok. De egy napot szánj rá, mert nagyon hosszú ideig fog tartani. Én több cég és vállalat IT rendszereit kezelem. Az összes rossz/cserés, stb. hardver nálam köt ki, többek között a számítógépek, HDD-k, és egyebek is. Számomra a megfelelő adattörlés azt jelenti, hogy satuba befog, flex, kalapács, ütvefúró előkap és hadd szóljon. Hatásos módszer és a felgyülemlett energiát is levezetem vele. :D Ha az általam "kezelt" merevlemezekről akár egy bitet is visszaállít a Kürt, fizetem az évi rezsijüket.
2013. márc. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!