Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A cinező eléget a cint. Mit...

A cinező eléget a cint. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Pár napja vásároltam egy új cinezőt, egy Letcon 60W ce-t. Pár perc alatt bemelegszik, szépen olvad rajta a cin de 5-10 perc után, mikor még forróbb lessz a fej a ráolvadt cin bebarnul, majd fekete lessz. Sajnos nincs benne rermosztát. Hogyan lehetne átbütykölni hogy ne égessen, hanem csak olvasszon? Arra gondoltam, hogy szerelnék bele valamit amivel tudnám állítani, hogy 60 vagy például 30w legyen a teljesítménye. Tehát bemelegedés után 30 watton üzemelne. Vagy lehet, hogy a hibát nem a cinezőben kellene keresni? Amit kétlek micel az eddigi 35 wattosom nem égette a cint.

2013. febr. 28. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de nem a cin-ben lévő gyantát égeti meg?
2013. febr. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy amatőr vagyok ezen a téren. A lényeg az, hogy miután bebarnul a cin használhatatlan. Ez a magas hő miatt van így, tehát a magas hő ellen kell valamit tenni, legalábbis szerintem.
2013. febr. 28. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:
A forrasztóón ha elégne az világos színű port adna! Valami más probléma van itt! Pld sok a cinben a gyanta az elég feketére mert széntartalmú.
2013. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a gyanta ég el. Drágább forrasztóónokban már nem gyanta töltet van, hanem (fogalmam sincs pontosan milyen) valami színtelen folyasztószer, jobban megfut mint a gyantás cin, és nem marad a felületén semmi maradék, amikor kihűl. Fluitin, Stannol, Multicore... aranyárban mérik őket, de nagyon jók.


A forrasztópákáddal kapcsolatban: csinálj neki egy előtétet egy kapcsolóval. Ha be van kapcsolva a kapcsoló, akkor 60W, ha ki, akkor egy diódán (bármilyen legalább 500V 2A-es dióda) keresztül kapja a hálózati feszültség egyik félperiódusát, csak 30 W lesz a teljesítménye.

2013. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Olga néni ***** válasza:
47%
Ez a diódás megoldás csak a páka pihentetésére jó, pl. ha az ember nem dolgozik vele egy darabig, de nem akarja kikapcsolni, mert hamarosan újra használni fogja. A teljesítmény egyébként nem a felére, hanem a negyedére fog visszaesni, 15 Wattra, és a pákahegy hőmérséklete is le fog esni, lehet, hogy a forrasztóón olvadáspontja alá.
2013. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Magyarázd el miért esne a negyedére?

Pontosan a felére fog visszaesni (-0,8V nak megfelelő teljesítménycsökkenés). Ha a két félperiódusból csak az egyiket használjuk, az miért lesz a negyede, és miért is nem a fele? Szerintem te valamit összekeversz, akkor lenne a negyede, ha a feszültséget feleztük volna meg.

2013. márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szóval nyugodtan használd a diódás megoldást, ha gondolod. Olga néni válaszának nincs sok köze a valósághoz.
2013. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mackó3 válasza:

tudom hogy nem ide tartozik én a köldökpiercingem végét cineztem meg ma amatörhöz képest szép munka :D

az lenne a kérdésem hordhatom-e, vagy mérgezést kapok? mert akkor inkább kidobom...

2013. jún. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!