Mit csinál a relé?

Figyelt kérdés
Magyarázatot szeretnék kérni tőletek. Hogyan működik a relé? Ezt úgy értem hogy ha az áramkörbe van kapcsolva egy relé akkor a kapcsolóról leveszi a terhelést én így tudom. (lehet hülyeség) De hogy működik ez mikor a feszültség ugyanannyi. Magyarázzátok már el léci

2013. febr. 4. 17:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egy relének van egy tekercse, és kapcsolókontaktusa(i)


A tekercsnek van egy feszültsége, a példában most legyen 12V, a tekercs áramfelvétele 50mA. Ez azt jelenti, hogy 12V feszültség kell hogy behúzzon, és 50mA. Ettől teljesen függetlenül vannak a kapcsolókontaktusok, amiknek szintén van egy feszültség és áramértékük. De a két dolognak nincs köze egymáshoz. Ahogy írtad is, a relének általában csekély az áramfelvétele, és mégis nagy áramok kapcsolhatók így. Másik előnye, hogy a kapcsolt és vezérlő áramkör nincs elektromos kapcsolatban egymással.

2013. febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!