Akkumulátorok összekötésére a párhuzamos, vagy a soros kötés a jobb?
Hétvégi házba szeretnék egy rendszert kiépíteni,csak egy minimális világításhoz,meg egy kis zene cucchoz.Sajnos áramszolgáltatás nincs,így magam próbálom megoldani.
Arra gondoltam hogy összekötök 2-3 akkut,és egy inverterrel együtt használnám őket.
Ez az elképzelés,de nem vagyok benne biztos hogy ilyen egyszerű.
ha inverter,akkor valszeg 12v-ról 220v-ra,és ahhoz a 2-3, 12v-os akkut párhuzamosan szokták kötni ,
Ez esetben párhuzamosan kell kötni-így a feszültség marad 12 V(ami lényeges az inverternek) de nő az áramerősség ami kifejezetten jó a zene cuccok nagy igényéhez-figyelj rá hogy az inverter is elbírja majd az erősítőt mert egy perc alatt elfüstöl! Legalább 20-30 %-al többet tudjon mint az össz felvett teljesítmény!
Ha sorba kötnéd annyival szorzódna a feszültség ahányat sorba kötsz az meg nem jó az inverternek.
Persze.
Ez az elv.
Csakhogy a gyakorlatban ez nem jó megoldás.
7. Hogyan lehet akkumulátorokat összekötni?
Figyelem! Akkumulátorok (elemek) összekötésekor minden egyes akkunak megegyező amper és feszültség besorolásúnak kell lennie!
Az akkukat köthetjük sorosan. Az első akku pozitív végződése csatlakozik a második akku negatív végződéséhez; a második pozitív végződése a harmadik negatív végződéséhez csatlakozik, és így tovább. Az összekötött akkumulátorok feszültsége az egyes akkuk feszültségének az összege lesz. Az akkuk kötése: pozitív a negatívhoz, ez a pozitívhoz, ez a negatívhoz, és így tovább. Az akku teljesítménye változatlan.
Az akkukat párhuzamosan is köthetjük. Az első akku pozitív végződése a második akku pozitív végződéséhez csatlakozik, a második akku pozitív végződése a harmadik pozitív végződéséhez csatlakozik; az első akku negatív kivezetése a második akku negatív kivezetéséhez csatlakozik, a második negatív végződése a harmadik negatív végződéséhez csatlakozik, és így tovább. Az akkuk kötése: pozitív a pozitívhoz és negatív a negatívhoz. Ilyen kiépítés esetén az akkuk kapacitása az egyes akkuk teljesítményének az összege lesz, míg a feszültség változatlan. [link] , itt is bemutatja a párhuzamos kötést [link]
az összes párhuzamoskötő megkapta a piros mancsot.
akkukat nem kötünk párhuzamosan, tökéletesen egyforma akkuk nincsenek, és ha véletlenül lennének is, nem egyformán fognak öregedni, a párhuzamos cellák előbb-utóbb egymást fogják terhelni, meríteni, és előbb utóbb ez lesz:
http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-k..
Az igazság kedvéért valami rövid terhelésre össze lehet kötni őket párhuzamosan, de utána szét kell szedni. Ha úgy akarod, hogy párhuzamosan összekötöd és otthagyod az akkukat, akkor azok egymást fogják szívatni :)
De azt lehet, hogy kiviszed a feltöltött akkukat és cserélgeted.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!