Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyha egy szamitógép nagyon...

Hogyha egy szamitógép nagyon lelassul, tulajdonképpen melyik az a része, amelyik kifárad? Esetleg tippeket/trükköket kaphatok?

Figyelt kérdés
A számitógépem AMD Sempron processor, 2800+,1.61 GHz,512 MB RAM, az operációs rendszer pedig Windows XP professional, version 2002, Service Pack 3.

2013. jan. 2. 11:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Keress egy cimborát aki ért hozzá, adj neki egy ezrest és megoldja.
2013. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Golan Trevize ***** válasza:

Először pontosítsuk azt, hogy mit jelent számodra az, hogy "lelassul".

Mikor, hogyan jelentkezik a lassulás?

2013. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nos , a tippeknél nem egészen erre gondoltam... a közeljövőben kerüljük az efféle értelmetlen válaszokat...
2013. jan. 2. 12:06
 4/16 anonim válasza:

majdnem azt lehet mondani hogy egy config ban vagyunk mert nekem is 1,6 Ghz processorom van csak intel...

igaz meg 1 GB ramom de sok mindenhez még 1 GB ram sem elég sztem az lessz ott a gond... nekem éppen a mozilla eszik majdnem 1 GB t meg ugye hogy neked is gyenge a processorod az is turatódik gondolom majdnem fojamat 100 % on na szóval hogyha integrál a videokártyád érdemes venni vele ne a processor terhelődjön meg ha van félre tett pénzed vegyél új procit is de ha nincs procira akkor ramot vegyél .. lassan újigasd fel a gépet mert annak a confignak amit te felsoroltál annak még a bekapcsolás is terhelő .. ezt nem sértésnek irtam szóval sok sikert

2013. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Általában a memória túlterhelése, vagy a merevlemez meghibásodása miatt szokott lelassulni drasztikusan a gép. Persze ha nem vírus, vagy egyéb kártékony szoftver baszogatja a gépet. Azt hogy "kifárad" meg pontosan nem értem.
2013. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nos például az internetet alig akarja betölteni, mindig lefagy.Még a My Computerbe is alig akar belépni, egyszóval mindent nagyon lassan tölt be.A játékok inditásáról ne is beszéljünk...
2013. jan. 2. 12:08
 7/16 A kérdező kommentje:
kifárad = elhasználódik...
2013. jan. 2. 12:12
 8/16 anonim válasza:
Na igen ez egy általános probléma. Lehet végig kéne futtatni egy vírusírtót, ccleanert... Lehet jót tenne neki egy reinstall. Ezer dolog miatt csinálhatja ezt a géped. Szerintem tedd újra a géped, frissíts a hardvert amennyire tudod. Ha ez sem használ, akkor lehet h fenn áll az elhasználódás lehetősége.
2013. jan. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Golan Trevize ***** válasza:

"Nos például az internetet alig akarja betölteni, mindig lefagy."


Nos. Nem tipp. Nem értelmetlen válasz. De ha ezzel kezdted volna, akkor 3 kérdezz-felelek kört meg lehetett volna spórolni.

Nos. Ezen a legbiztosabb módja a segítségnek egy teljes újratelepítés.


Valamint nálam az egér szokott a leghamarabb elhasználódni.

2013. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Próbálj meg több RAMot tenni bele, minél kevesebbet kell használnia a swap file-t, annál gyorsabb lesz. 2 Gigával érezhetően gyorsabb lesz, nem kell minden szirszarért a merevlemezen lévő lapozófájlhoz nyúlnia.


Futtasdaz msconig-ot (start menü, futtatás, "msconfig" beír), nézd át hogy a rengeteg automatikusan induló vacak közül mi az amire szükséged van (itt nem árt egy hozzáértő segítsége, könnyű nagy kárt okozni).

2013. jan. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!