Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Meddig birja igy az inverter?

Meddig birja igy az inverter?

Figyelt kérdés
6Ah vagy 12Ah aksinál, 600W os inverter(persze nincs annyi kihasználva max 100W) mennyi ideig birja? És legalább hány Ah aksi kéne hosszabb ideig?
2009. aug. 16. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:

10-15 percig bírja, de nagyon függ attól, hogy mennyi idős az aksi, és volt-e néha lemerítve és újra töltve. 1-2 év után már lehet, hogy csak 1-2 percig bírja épp csak amíg elmentesz mindent és kilépsz.

Nagyobb aksi... 60-100Ah-s bírná pár óráig, csak kérdés, hogy maga az inverter meddig bírja mert nem több órás folyamatos üzemre van tervezve egy átlagos inverter. És ekkora kapacitású aksit nem is tudna rendesen feltölteni.

2009. aug. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
12V-230V inverterre gondoltam, autóba...
2009. aug. 16. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, az első válaszoló a UPS-ra gondolt, de nem arról szól a kérdés.


A válasz engem is érdekelne, hogy mikor kell kezdeni aggódni az autóban lévő akksiért ha inverterről megy pár cucc kiránduláskor.

2010. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lényegében jót írt az első válaszoló is. Az inverterek viszont tudják a folyamatos üzemet is. A hatásfokuk nagyon jó, egy 100W terhelés szerintem 110-120W bemenő teljesítményt igényel. Ennek megfelelően egy 12Ah-s akku kb 1-1.5 órát bírja ilyen esetben. Az akkukkal viszont vigyázni kell; nem tesz nekik jót a teljes lemerítés, illetve nem szabad huzamosabb ideig lemerültem hagyni. Egy 60 Ah-s akku 120 W körüli teljesítményt elvileg kb 6 órán keresztül "tudja", míg egy 120 Ah-s akku 12 óráig nyüstölhető. Ezek az értékek a 12V feszültségű akkukra vonatkoznak


maci

2010. máj. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!