Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nikon D3100-asnak mennyi...

Nikon D3100-asnak mennyi ideig bírja 1 töltéssel az akksija? Amikor legelőször töltöm, ki kell sütni és sokat tölteni, vagy nincs rá szabály?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Van szabály.

Töltsd úgy mintha már meglenne egy éve.

Nem kisüt.

Nem 3 napig tölt.

2011. okt. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ok, azaz semmi különös ezek szerint. :) És az 1. kérdés?
2011. okt. 3. 17:02
 3/8 anonim válasza:
100%
Az én D3100-ommal több mint 1200 kepet csinálok egy feltöltéssel. Persze kevés vaku használat mellett (kb a képek 25%-ához)
2011. nov. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hát ez szuper, ezt a kérdést is én írtam ki. :(

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-k..


Pedig el nem ronthattam semmit gondolom. :(


Köszönöm a válaszodat!

2011. nov. 12. 10:56
 5/8 anonim válasza:

50 kép az tényleg nagyon kevés.

Próbáltál beszélni szervizessel?

Nézesd meg vagy ha még lehetséges, akkor vidd vissza.

Valami komoly baja lehet.

Vagy ha tudsz kérjél kölcsön valakitől egy aksit, ha szerencséd van, csak az aksi hibás.

Az én aksimnak kb másfél óra kell a teljes töltöttséghez.

(és csak a pontosság kedvéért

nem írtam el. az enyém 1200 simán)

2011. nov. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem a szervizessel. A probléma az volt, hogy nem sütöttem ki (az első 3 alkalommal ki KELL, ezt a tájékoztatóban elfelejtették megemlíteni..), ezért nem érte el a max. kapacitását (innentől kezdve sosem fogja..) Köszönöm az első "hozzáértő" válaszát.. :( Bár az én hibám, nem itt kéne tájékozódnom, ahol mindenki szeret válaszolgatni minden hozzáértés nélkül..
2011. nov. 25. 22:09
 7/8 anonim ***** válasza:

"A probléma az volt, hogy nem sütöttem ki ...."

A szervizes bepalizott.

A sz@r akkudra ráfogta hogy nem formáztad.

Ennyi.

Ilyened van? [link]

A lítium-ionos akkumulátorok NEM igényelnek FORMÁZÁST, az első és az ötvenedik, vagy ötszázadik töltési ciklus semmiben nem különböznek egymástól. Bár a lítium-ionos akkumulátorok celláit 4,2 Voltra lehetne tölteni, a töltők általában 4,1 Voltnál megállnak. Ezzel a kapacitás 10%-kal csökken, de az élettartam nagyban javul. Az újabb fejlesztésű lítiumos akksik már produkálják a hosszú élettartamot teljes töltésnél is.

Amellett, hogy NEM igényelnek formázást, a lítium-ionos akkumulátorok már az első használatkor leadják a maximális teljesítményüket és nem érzékenyek arra sem, hogy az élettartamban meghatározott töltési-ürítési ciklusszámot hány részletben kapják meg. Ennek ellenére havonta egyszer érdemes lemeríteni és feltölteni őket, hogy a cellák között keletkezett különbségek megszűnjenek. Ezek ugyanis hibás diagnosztikához vezethetnek, azaz például a telefon azt mutatja, hogy már csak félig van az akkumulátor, miközben még majdnem televan, vagy éppen fordítva.

Ez is okozhat a tiédhez hasonló problémát.

2011. nov. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az meg még1 tény hogy nem is tudod kisütni mert a töltő, ha tele van az akksi akkor nem tölt tovább.
2013. jún. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!