Igaz, hogyha le-föl kapcsolgatjuk a villanyt többet fogyaszt, mintha égve hagynánk?
Nem fogyaszt többet.
Max hamarabb kiég.
De emiatt ne hagyd égve hogy holnap úgyis fel kellene kapcsolnod.
Az első nagyon el van tévedve.
Az elektromos eszközök bekapcsoláskor több áramot vesznek fel, mint üzem közben. Mértünk párat laborban, lámpáknál egy bekapcsolás kb. 15 másodperces üzemnek felel meg, számítógépnél, TV-nél ez lehet hosszabb is, de bármit hagysz ott egy percre, azt számla szempontjából érdemes lekapcsolni.
Viszont vannak eszközök, amiknek az élettartamát a kapcsolgatás rövidíti (pl. energiatakarékos izzó, plazma TV), és van olyan, amit kényelmetlen kapcsolgatni (pl. számítógép, de ott van standby, azt érdemes használni).
Az utolsó nem gyenge:)) MI AZ A LÁMPA??????
Izzólámpa? LED? Halogénizzó? Fémhalogén? Higanygőz (MLI/HGLI)? Parázslámpa? Fénycső hagyományos/elektronikus előtéttel? Katódsugárcső? Részecskegyorsító????
A "kapcsolgatás" bizonyos típusoknál induláskor kedvezőtlenebb fogyasztást ad. De ha 5-10 percre kimész, már spórolsz a villanyon. Valóban más kérdés, hogy az élettartam csökken. A mai "takarékos" pilácsokat már tényleg nem éri meg 15 percekre lekapcsolni, már a mozdulatért nem érdemes megdolgozni, óránként ehetnek vagy 50 fillér-1 Ft között.
Többféle izzó, energiatakarékos, fénycső együtt. Lehet, hogy neked informatívabb lett volna előásnom, hogy melyik típusnál volt 8 másodperc és melyiknél 25, de csak a nagyságrendet kívántam érzékeltetni, és mivel a szórásuk a mindennapi élet szempontjából kicsi, gondoltam ez elég lesz.
Elnézést, valóban nem volt pontos, de a jegyzeteimet akkor sem fogom előásni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!