Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy akkumlátor töltését hogy...

Egy akkumlátor töltését hogy kell vizsgálni?

Figyelt kérdés
Egy kocsi akkumulátor feszültsége 12volt. Ha mondjuk már fél töltésen áll akkor is 12V-ot ad le jól gondolom? Csak kevesebb ampert. Terheletlen állapotban ampermérővel kell megnézni a töltését? Tegyük fel egy 50Ah-s aksinál 5A skálaterjedelmű ampermérővel kell megvizsgálni mekkora az aksi töltése hogy felénél áll vagy bírja még vagy teljes képzavarban vagyok?!

2012. aug. 21. 16:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem kiegészítésnek írni mivel eléggé képzavarban vagyok hogy olvastam ha egy aksi 50 amperórás akkor 5 amperrel kell számolni, vagyis ha teljesen feltöltött állapotban 5 ampert mutatna ampermérőn és ha fél töltésen lenne akkor 3? Vagy esetleg itt már mA-ben kell számolni?
2012. aug. 21. 16:58
 2/7 anonim ***** válasza:

Az akkumulátor töltöttségi fokát nem tudod ampermérővel mérni, mivel az csak a pillanatnyi töltőáram erősségét mutatja. Házilag, egyszerű eszközzel az elektrolit sűrűségének mérésével lehet a töltöttségi szintet -megközelítőleg- mérni.

[link]

2012. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából itt arra lennék kíváncsi hogy feszültség vagy amper mérővel tudom meg hogy meddig bírja még az aksi, és ehhez mekkora kiterjedésű skála illetve mértékegység kell. Pl. ha fesz mérő akkor 12v ha áram akkor amper vagy milliamper. Nem feltétlen házilag gondoltam hanem ha eszköz is megvan hozzá. Az eszközt majd szeretném beszerezni csak nem tudom hogy milyen rendeljek netről ezért kérdezem. Például egy szimulátor játékban az akkumulátor töltöttségét mA-ben mutatta, és ezért kérdezem.
2012. aug. 21. 18:34
 4/7 anonim ***** válasza:
akkumulátor*
2012. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na jó tök egyszerűen kérdezem. Melyik műszer mutatja azt hogy egy 12V 45Ah-ás akkumlátor ha teli van akkor a mutató szinte kiakad a skálán, ha félig akkor a mutató a felénél ha lemerülve akkor 0-án. Feszültség mérő vagy amper mérő? És mekkora tartományban? Ha fesz akkor 12V-ig? Ha áram akkor nem tudom hány amperig esetleg mA-ig?
2012. aug. 21. 18:50
 6/7 anonim ***** válasza:

"Például egy szimulátor játékban az akkumulátor töltöttségét mA-ben mutatta, és ezért kérdezem."


Itt a baj, hogy ostoba játékok hülyeségeket mutogatnak!

Az A/mA mérőműszer a rajta átfolyó áram pillanatnyi értékét mutatja. A Voltmérő pedig a telep/akkumulátor pillanatnyi feszültségét. Ezekből az értékekből -korrekten- nem állapítható meg az akkumulátor töltöttségi foka. Autósboltban kapható háromledes "akkuőr", de az csak az üres, félig töltött, töltött állapotot mutatja.

[link]

Viszont találtam ezt az oldalt:

[link]

2012. aug. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 27. 16:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!