Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adott árammal terhelve mennyi...

Adott árammal terhelve mennyi idő alatt merül le az akkumlátor?

Figyelt kérdés
Ismerem az akksi kapacitását és hogy mekkora áram fog folyni. Milyen képlettel tudom kiszámítani, hogy mennyi ideig üzemképes az akkumlátorom?

2012. máj. 5. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tudja ráírt kapacitást és teljesen töltött akkor:

2800mAh-ás, és folyik mondjuk 400mA, akkor 2800/400=7 óra

2012. máj. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mekkora kapacitás és "mekkora áram" fog folyni?

Honnan tudod, hogy mekkora áram fog folyni? Az lehet, hogy változik merülés közben!

2012. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :D

2200mAh-os az akksi és 250W-os a villanymotor.

kb 6 percet számoltam így

2012. máj. 6. 12:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Hm...

Azért ez nem így működik..

Minden akkumulátor TÍPUSnak van egy rá jellemző áramleadási képessége, ez ritkán haladja meg (vagy célszerű e felett igénybevenni) a 2C(kapacitás)-t, azaz a egy 2200-as (mAh) nem igazán tud 4400mA (4.4A) felett leadni.

Mert van egy diagram, mely szerint a terhelőáram függvényében hogyan változik a kapacitás, már 1C környékén is csak 70% körül járunk, erősebben terhelve durván romlik az arány...

2012. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válazzt! :D

Sejtettem, hogy nem pont így van, mi is tanultunk autó akkumlátorról, és tudom, hogy nem ilyen szép arányosan működik...

2012. máj. 7. 20:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!