Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Objektívek és tükör tisztítása?

Objektívek és tükör tisztítása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítséget kérnék, hogyan tudnám az obikat szétszedni és kitisztítani, illetve a tükröt. Hiába nyúlok be a tükörhöz a gépben, én tisztának látom, de minden képen van egy bizonyos folt, tök mind1, h melyik obival használom a gépet. Ebből gondolom, hogy a tükör lehet a hibás, vagy ennek semmi köze a foltokhoz? Az objektívekbe pedig miként kerültek bele a porfoltok ilyen rövid idő alatt? Kb 2hónapja vettem őket, és így néz ki az összes képem, mint amit csatolok! Légyszíves írjatok nekem tanácsokat, mert amatőr vagyok e téren! Köszönöm szépen! [link] (a kép egynsúlyán állítottam, h jobban lássátok a koszt)

2012. júl. 20. 20:05
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Ez nem tükör hibás lesz és nem objektív. Így, hogy nem tudom, hogy milyen géped van, nehéz segíteni, de megpróbálom leírni.

A képkészítésben a tükörnek nincsen szerepe. A tükör csak arra szolgál, hogy Te lásd a keresőbe, ami a fotón lesz. Amikor exponálsz, a tükör felcsapódik és a képérzékelőre megy a kép. Ezt hívják szenzornak. Neked a szenzor a koszos, nem a tükör. Ez magyarázat arra, hogy miért ilyen az összes objektívvel.

Ezen a videón tökéletesen látni, amiről beszéltem. http://www.youtube.com/watch?v=tbigMfgMZYM

Egy szenzortisztizás 3000Ft körül mozog, érdemes megcsináltatni, sőt muszáj.

Remélem segítettem. Bármi kérdésed lenne még írj privátot.

B

2012. júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tükör a képalkotást nem befolyásolja, tisztítani csak legvégső esetben érdemes, akkor is csak fújt levegővel, mert ha elmozdítod, az hazavágja az AF rendszert.


Objektívet szétszedni szintén csak végszükség esetén szabad, az objektívekben lévő két-három szem por gyakorlatilag semmin nem változtat.


Neked a szenzorod lesz mocskos, amit tisztíthatsz magad is (lens pen, körtepumpa, hasonlókkal), de inkább javaslom, hogy vidd el egy szervízbe, vagy egy Canon nyílt napra, utóbbin ingyenes a szenzortisztítás.

Magad csak akkor próbálkozz, ha nagyon Jani vagy. Én megvettem minden szükséges cuccot, átnéztem egy csomó leírást és videót, majd elsőre felkarcoltam a szenzort. Szerencsére képen soha nem látszik, de azóta inkább szerviz, ha ilyen kell.


Vagy körtepumpa, vagy száraz sűrített levegő. Ezek nem ártanak, de neked kevesek lesznek.

2012. júl. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!