Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanyszerelési kérdés! Mi...

Villanyszerelési kérdés! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mázoltam a lakásban és egy fém dobozt kentem amire már rég kiv lettem volna hogy mire szolgál. Belenéztem és ezt találtam.

Fura nekem , mert valamilyen ősrégi biztosítéknak tűnik, de van egy normális biztosító táblánk automata biztivel így ez nem tudom micsoda.


[link]



2012. jún. 8. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez valójában egy 3 fázisú NOL biztosító tábla 0 bontóval.

Bekötve csak 1 fázis van, de hol van Neked 35A-es hálózatod?

2012. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a méretlen vezeték fő biztosítója. A neve: NKI, azaz késes biztosíték. Ez ma is használatos.
2012. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy A1-es szekrény, nem is olyan nagyon régi!

A fővezetékre szoktak ilyen biztosítékokat tenni, de a doboznak plombálva kell lennie! Ha ez az élő fővezetéked és az áramszolgáltató emberei meglátják, hogy ki van nyitva, akkor egy évi átlagfogyasztást fognak kötbérként rád verni, az pedig 35A-nél igen becsületes összeg!

2012. jún. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na most megijedtem. Igazság szerint ez házon belül van és egy fém doboz takarja 4 13-as csavarral.Plombának a helyét sem láttam így nem értem. Van tök máshol egy modern biztosítékszekrény autómata biztosítókkal amik tudom hogy aktuálisak. Amúgy nem értem ezt a dolgot. A 3 fázisból miért van 1 bekötve? Azt sem értem miért 25 amperes a bizti benne. Ez egy sima családi ház. Lehet ez az ág már nem él? Szerintetek mit kéne tegyek?
2012. jún. 8. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy valamikor ment még valahová egy földkábel (pl. műhelybe) és annak a biztosítékát találtad meg! Az meg már a mért áramkörön kell legyen.


Egyszerűen ellenőrizheted: fogj egy próbalámpát, vagy egy műszert és mérj rá a kék és fekete vezeték közé. Ha van feszültség akkor kapcsold le az automatákat. Ha ilyenkor megszűnik a fesz. akkor mért ágon van és nem kell a plomba, ha nem szűnik meg akkor valószínűleg méretlen és kezdhetsz aggódni!


Ha soha sincs feszülség akkor valami nem használt régi dolog...

2012. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kisül, hogy méretlen, akkor hívsz egy plombaképes (Elmű által regisztrált) villanyszerelőt, és megpróbálsz vele feketén megegyezni, hogy plombálja le. Plomba cserére hivatkozzon, és akkor hivatalos lesz, és nem fognak bírságot fizettetni. Sajnos többször volt már, hogy a fogyasztó hibáján kívül nem volt a méretlen főbiztosíték leplombálva, viszont irdatlan büntetést rónak ki, ha észre veszik!!! Vill. Szer.
2012. jún. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ez nem 25, hanem 35 Amperes biztosíték.
2012. jún. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!