Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A szalagos vagy a patronos...

A szalagos vagy a patronos nyomtató a jobb?

Figyelt kérdés

nekem egy Epson Lx 300+ van és most véletlen rátaláltam, hogy az új ára 50ezer forint felett van és használtan is legalább 20ezer forint, de szerintem egyáltalán nem jó, hangos és nem jó minőségben nyomtat. a nyomtatás minősége lehet azért mert a szalagot cserélni kellene?

a patronos nyomtatók sokkal jobban nyomtatnak és még is sokkal olcsóbbak, ez miért van?

http://www.youtube.com/watch?v=4Ggm2DUGyOI ilyen és itt a hangját is lehet hallani


2012. jún. 2. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:

A "szalagos" (mátrix) nyomtatóval az egy oldalra eső nyomtatási költség kb 0,1Ft. De lehet, hogy még ennyi sem. Egy szalag 4-500Ft, és ezzel többezer oldalt kinyomtatsz.

A "patronos" (tintasugaras) nyomtatóval kb 30-40Ft, rossz esetben 50-60Ft. Egy (eredeti) patron 3-4000Ft, ezzel 100 oldalt nem nagyon nyomtatsz ki.

2012. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vagy régi Canont veszel, amibe 300 ft a patron. :)
2012. jún. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!