Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kössem össze a kábeleket?

Hogyan kössem össze a kábeleket?

Figyelt kérdés

Elszakadt a kábel a mikrofonos fülhallgatómban, a külső szigetelést leszedve volt egy fekete és egy fehér vezeték, a feketén belül egy piros, egy kék és egy réz vezeték, a fehéren belül pedig egy zöld és egy réz vezeték ami vízszintesen zölddel van csíkozva.


Színt a színnel kell összekötni nyilván, de el is kell szigetelni e egymástól vagy csavarjam egybe őket vagy hogy?


Hátha van aki tudja azt akkor megspórolok pár próbálkozást:)


2012. ápr. 30. 18:04
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:
Szint színnel ez eddig biztos és el is kell szigetelni, (esetleg javaslom a zsugorcsövet ha tudsz szerezni ilyet (villanyszerelési elektronikai boltokban kapni és nem is túl drága) gyakorlatilag arra jó hogy ha megmelegíted össze megy és így némileg jobb, tartósabb szigetelést kapsz mintha szigetelő szalaggal csinálnád ugyan ezt ezeket a kábeleket elég vacak forrasztani szóval készülj fel a dologra. (egyébként talán a kábel csere sem elvetendő ötlet)
2012. ápr. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na összekötöttem egyenlőre mindegyiket mindegyikkel és összeforasztottam, az egyik fele már szól rendesen, szal próbálkozok még:)
2012. ápr. 30. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó dolog a zsugorcső, de az esetedben kapnál egy jó nagy durung kötést, mivel minden eret le kell szigetelned. Talán inkább nézz műszaki boltban 4 pólusú szerelhető jack dugót. pl. mint ez: [link]

Egyértelmű, hogy ami a fekete szigetelésben volt, (a piros, a kék és a feltehetőleg lakkozott réz szal azt nem árt leégetni róla öngyújtóval, de nem biztos, hogy lakkozva van!) az a két füles. Ami meg a fehérben volt, az meg a mikrofon. Eszerint kell bekötnöd a 4 pólusút.

2012. ápr. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megcsináltam közbe:)


Olvasztás jó nehezen akart rámenni de csak összejött.

Végülis nem szigeteltem el semmit külön, a miki része így valszeg nem is lesz jó, annak a hegesztés részével se szenvedtem már, de a hang az jó, ez a lényeg:)

2012. ápr. 30. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:
=) Ja, rendben van ez így, míg otthon használod, s nem akarod a zsebedbe tenni a telefont. Amúgy azért nem ragadt meg rajta a cin, mert mikor összesodortad zsíros lett a kezedtől, ilyenkor egy pár másodpercre lángba kell tenni, s úgy biztos megmarad rajta, ja s persze egy kicsit fölmelegíteni előtte a vezetéket ott ahol cinezed.
2012. ápr. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!