Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Baj van a routeremmel ilyenkor...

Baj van a routeremmel ilyenkor mi a teendő? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Az lenne a probléma hogy van egy SMC WBR14-g2 típusú routerem amit mikor csatlakoztatok a géphez (úgy ahogy a hivatalos oldalukon le van írva) csak a "power" gomb világít zölden semmi más. Tehát semmi nem történik konkrétan. Nincs net miközben csatlakoztatom, bár a gép tulajdonképpen jelzi, hogy valamit csatlakoztattam de azt írja, "egy hálózati kábel nincs bedugva".

Ja és erről a gépről akarnám megosztani a netet a másik gépre.


Kérlek segítsetek, köszi. :)


2012. márc. 1. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
És hova dugtad be azt a kábelt amit eredetileg a modemből a gépbe kell dugni? Azt kell a routerbe és akkor lesz net
2012. márc. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kissé rosszul csatlakoztatod a Routert!

Ahogy próbálod, úgy nem lehet a netet megosztani.

A helyes bekötés:

Az SMC router "WAN" bemenetére dugod azt a kábelt ami az ADSL routerből jön, a kimenetre pedig a gépet csatlakoztatod. A gépen beállítod az "állandó szélessávú kapcsolat"-ot. Belépsz a router menüjébe, és ott beállítod a PPOE kapcsolatot, beírod a felhasználó nevet, kódot.

A router felcsatlakozik a netre, és az osztja el a többi gép között!

2012. márc. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem ez a probléma. A kábelek helyesen vannak becsatlakoztatva, úgy ahogy kell. A WAN kábel a "WAN"-nal jelzett pontjába van bedugva tehát az ADSL kábel, a másik pedig a LAN kivezetésbe. De nem érzékeli a router egyiket sem. =( gyanítottam hogy a beállításoknál van a probléma, ezért az alján található reset gombot is megbnyomtam de semmi hatása nem volt.
2012. márc. 2. 21:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Hívj szakembert, ne bénázz!
2012. márc. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!