Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért "zizeg" a konnektorom?

Miért "zizeg" a konnektorom?

Figyelt kérdés

Már napok óta hallom, hogy furcsa, zizegő, vagyis inkább sercegő hang van a szobámban, eleinte azt hittem, hogy a kislámpám, de most jöttem rá az előbb, hogy az egyik konnektor csinálja. méghozzá akkor adja ki ezt a sercegő hangot, amikor be van dugva valami és üzemel. a konnektorba be van dugva egy ilyen bedugós elosztó, azt használom. mi ez? mit csináljak? egyedül vagyok itthon.

(egy műszaki analfabéta fiatal nő)


2009. jún. 1. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Kontakt hibás, átcsap valahol az áram. Szerezz egy műszaki nem analfabéta embert és cseréljétek ki, mert rövidzárlatos lehet és akár ki is gyulladhat.
2009. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
olan 10 voltam és unokatesóméknl is ez volt,aztán egyszer bedugtunk vmit és kigyulladt.Én is fiatal csaj vok szal annyit tudok mondani,h kszül kigyulladni,vmi baj van a kapcsoval v vmi ilyesmi:S
2009. jún. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

ezt ugy hívják h heggeszt

semmi komoly csak a sok ki es begugdosatol kilazult 1 csavar es az ad ki ilyen hangot

csak annyi h bekel huzni a csavart ami benne van

es kesz

2009. jún. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Húú, most jól rámijesztettetek. egész éjjel egyedül vagyok itthon, tanulok. a főbérlőm csak holnap lesz. hát nagyon bízom benne, hogy nem gyullad ki:S
2009. jún. 1. 23:05
 5/10 anonim válasza:
100%
Nos ha akkor adja ki a hangot mikor vmi be van dugva, akkor addig ne használd amíg nem cserélted ki :D
2009. jún. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dellfil ***** válasza:
100%

Azok a cuccosok amelyek most oda vannak bedugva, most másodpercenkénti sokezer ki-be kapcsolásra vannak ítélve! A többit a képzeletedre bízom...

Azonnal ki belőle minden, és javítás, de még jobb a csere.

2009. jún. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%
Arra senki sem gondolt, hogy egy egér van benne? Sürgősen hívd ki az egérirtó szolgálatot! Az egerek gyakran zizegnek.
2009. jún. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Nyugi, ne dugj bele semmit és ha lehet húzz el onnan minden gyúlékony bútort stb-t.

Villanyszerelős kell hívni, vagy akkor szólni a házmesternek, de minél hamarabb. Holnapig már nem lesz baj, de ha alszol szerintem lekapcsolhatnád az egész órát. Nekünk le lehet kapcsolni és akkor sehol nincs áram. De semmi baj nem lesz már 1 napig.

Az enyém régen kiégett, kifolyt a műanyag a falból, ez több éve volt. Azóta sincs megcsinálva sajnos, és én meg ott alszok közel hozzá évek óta. Nem csinál semmit...

De ha a tied még zizeg akkor nézesd meg valamikor szakértővel, mert ez komoly dolog.

2009. jún. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

A konnektorban belül van 1 drót a fázis/áram és ráz/

van 1 Nulla nevű drót /ide megy vissza a fázis a fogyasztó után/ (és általában 1 biztonsági földelés is szokott lenni ez a aljzat-foglalat kívülről látható kiálló fémpeckeihez van kötve). Nos; Vagy a bedugott konnektor 2 fém érintkezője nem szorosan passzol eléggé, vagy azok a csavarok nincsenek meghúzva rendesen amik az első 2 drótot fogják . Ilyenkor a rossz érintkezés miatt mini szikra képződés van.Általában egy csavarhúzó,esetleg szikszalag és egy kés elég a javításhoz,persze úgy hogy ÁRAMTALANÍTVA van a konnektor.Ha netán úgy döntesz hogy 1ül megcsinálod,láthatod majd hogy hol égett,kormozódott meg a szikrázástól. Hidd el, NEM EGY Rubik kocka kirakása ez a feladat. Ha netán a 3 drót valamelyike műanyag borítása sérült-kiolvadt (összeér a fémrészük) a másikkal,akkor szigetelő szalagozd le a drótokat hogy ne tudjanak egymással érintkezni. Ha alumínium drót..az könnyen törik és szívás ha letörik és a falban belül marad ..tehát óvatosan hajtogasd.És ne feledd : áramtalanítás !!!! Ha lehet legyen veled valaki,barátnő mind1..

2009. jún. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Még annyi hogy ha megbontod ne keverd össze a drótok helyét,ugyanoda kell vissza rakni !! A fázis drót SOHA NEM kerülhet a földelés drót helyére !!
2009. jún. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!