A TFT és LCD között - ha van, akkor - mi a különbség?
A TFT kijelzők egy aktív-mátrix-os LCD. Thin Film Transistor, avagy vékonyfilm tranzisztor. Röviden:
Egy olyan LCD technológián alapuló kijelző-szerkezet, amelyben egyetlen pixel állapotát több tranzisztor határozza meg. Ez a megjelenített kép felbontásának javítását teszi lehetővé.
Bővebben: [link]
Köszönöm a választ! :)
Még kettő kérdésem lenne:
Miért van az, hogy az LCD kijelzőknek egy része kikapcsolt állapotban fekete másik részük világosszürke? Illetve a fekete színűnél miért nem lehet semmit se látni, ha ki van kapcsolva a háttérfény? Még akkor se látszódik semmi, ha egy erős lámpával világítom meg 30cm-ről.
Szürke színű pl. a GBA-nak, az első DS-nek, a régi PDA-knak. Fekete színű pl. a PSP-nek a DS Lite-nak (és az utána lévő DS-eknek), a TV-knek, a mobilok többségének.
A másik meg az, hogy miért van az, hogy néhány mobilnál (pl. Nokia 6131) a fehér szín, olyan, mintha egy picit hátrébb lenne, mint a többi?
Mindkét jelenség annak köszönhető, hogy van a háttérvilágításra (tudtommal 2) féle mód.
Az egyiknél egybeépítik a kijelzővel, így ezt csak akkor látod, ha a megvilágítása is üzemel. A másik esetben "külön van" a kijelző, és a háttérvilágítás. pl telefonokban ezt szoktálk alkalnazni, mert azoknak a képét akkor is látod, ha nem világít a kijelző.
a másikat pl fényképezőknél használják, mert az úgyis csak háttérvilágítással nézed. így ha nincs bekapcsolva a világítása, a képernyő sem mutat semmit...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!