Fotósok! Ez egy jó szett kezdőknek autósport fotózásra?
Mi a ráknak markolat? Ha tényleg autósportra akarod kihegyezni, hagyd a vakut, meg a markolatot és vegyél egy 70-200 f4-et a kit tele helyett. Gyorsabb, pontosabb, élesebb.
(De markolatot összességében nem éri meg venni egy 550D-re. Még két tárcsa sincs a gépen, hogy normálisan lehessen kezelni a beállításokat. Ez max két, de inkább egyjegyű vázakhoz kellhet.)
Vegyél egy 18-55 IS kitet, az elég lesz az általános felhasználáshoz (nyaralás, család, kirándulás, stb.)
A sporthoz és portréhoz meg a linkelt 70-200 f4L. Nem rossz az 55-250 kitobi sem, de a közelébe sem ér a 70-200-nak.
Akkor kicsit tisztázzuk a dolgokat.
Az, hogy mivel lehet dolgozni, attól függ, mit akarsz. Nappali, szabad téri rendezvények fotózását egy 1100D 18-55 IS (esetleg még egy 55-250) kombóval simán meg lehet oldani. Olyan szinten, hogy az utána nyomtatott lapban megjelenjen.
Ha fogy a fény, akkor kezdődnek a gondok. Amíg lehet vakuzni (beltéri sajtótájékoztató, meg hasonló események), addig még mindig nincs nagy baj. Ha viszont nem lehet (pl. koncertek, ahol elrontanád a fényeket), oda olyan gép kell, ami ISO 1600-on használható, és kell valami f2.8 vagy fényesebb objektív. Az 550D váz ezt még megenné, de obinak kell egy 17-55 f2.8 vagy 24-70 f2.8.
Ha vakuzni sem lehet, és a világítás is rossz (pl. a magyar szalagavatók 90%-a), oda kell a fényerős objektív, és egy olyan váz, ami ISO3200-on használható és normális az AF is. Ezek a kétjegyű vázak, pl. a 60D is.
Külön kategória a beltéri sport, ahol szintén nem tudsz vakuzni, kevés a fény és még mindenki rohangál is. Ehhez is jó AF kell, azaz újabb kétjegyű váz (minimum 40D). De inkább egy 7D vagy egy első szériás cucc.
A legdrágább a foci és az esküvő, előbbi a hosszú telék miatt, utóbbi azért, mert nagyon jó váz (5D mkII) és sok fényerős optika kell, ráadásul mindenből kettő, ha valami bedöglik.
Mindezek mellett a kétjegyű és egyjegyű vázak két tárcsásak, amikkel sokkal gyorsabban lehet igazodni a változó körülményekhez, sokkal gyorsabban tudod állítani a gép paramétereit. Igazából váz szintjén elvileg innen indul a profi szint.
Végezetül pedig hiába van marha jó szetted, ha nem tudod használni és mindig automatában lősz, vagy ami még rosszabb: ha semmi érzéked nincs a kép komponálásához. Előbbi pusztán gyakorlás, utóbbi némileg tehetség kérdése. Nem fog menni egyik napról a másikra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!