Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen fényképezőgépet vegyek?...

Milyen fényképezőgépet vegyek? (lent)

Figyelt kérdés

Média szakos vagyok, ehhez kapcsolódik a fotózás, az is tananyag, de eleve érdekel a fotózás. Fotóztam már korábban voltam nem egy fotós táborba, de a gép nagyon kérdéses volt. Szeretnék valami komolyabbat de nem vagyok olyan nagyon gyakorlott. Nem tudom hol kezdjek hozzá a kereséshez. Igaz, csak 16 éves vagyok de tartom magam elég komolyan ahhoz hogy birtokoljak egy normális gépet. Természetesen nem tükrösfotókra és idétlen értelmetlen tinifotókra használnám. Szeretném ha kitartana minimum 20 éves koromig, mert ha ezzel a fotózással megyek tovább mint munkával akkor váltanék gépet, amúgy meg hobbiként segíthetne tovább is. A táj, az emberek, szociális helyzetek, részletek érdekelnek legfőképp. Miből kell kiindulnom? Sokan ajánlják a Nikon-t például, milyen szempontokat nézzek amikből hogy kell megfeleljen. Nem szándékoztam Mo.-ról venni, inkább Anglia vagy Németo. mert nem biztos hogy megérné itthon körülnézni.

Linkelhettek is.

Előre is köszönöm annak a válaszát aki normálisan a kérdésemre ad választ.


2011. dec. 3. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Pénz, pénz, pénz. Mennyid van rá? A normális gépek elég széles ártartományt fednek le.
2011. dec. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyik barátnőm mondta (szintén médiás) hogy Floridában kb. 1 hónapja vett egy igen jó gépet, kihozta közel 40 ezerből. 50-nél többet semmiképp sem szánok rá
2011. dec. 3. 23:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Az igen jó, meg hasonlók továbbra is elég csalóka fogalmak.


Mindenesetre az ár alapján szerintem ezek a lehetőségek:

[link]

[link]

2011. dec. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: ha a kérdező "az emberek, szociális helyzetek" iránt érdeklődik, akkor villámgyorsan bele fog futni a fényszegény helyzetekbe, ahol vakuzni se lenne előnyös, vagy akár bunkóság lenne. A kompaktok meg ilyen körülmények között már nagyon kínosak.

Szerintem itt (mint sok más fotózási helyzetben) a gép márkája, tipusa szinte közömbös. Egy viszonylag modern dslr, 2 objektívvel (tudjon széles nagylátószöget is), ha van még zseton, egy vaku.

2011. dec. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, hozz ki egy bármilyen DSLR szettet 50 ezerből...
2011. dec. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Oké, elsiklottam felette, csak osztom az eszet :)
2011. dec. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fú köszönöm. Jó érzés hogy élnek még ilyen segítőkész emberek, és nem azzal jönnek hogy minek egy ifjoncnak ilyet kezébe adni.
2011. dec. 10. 15:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!