A 20-30 évvel ezelőtti, fali (otthoni) gáz fűtő készülékek, pl. : FÉG is árammal működtek mint a mostaniak, vagy csak gázzal?
Amennyiben víz melegítésével fűtött a gázkészülék akkor kellett áram a keringető szivattyúhoz. Ha jól emlékszem, az ÉTI típusú gázkazánok etázsfűtéshez voltak, ahhoz nem kell szivattyú illetve áram. Voltak még úgynevezett fali gáz-hősugárzók, -főleg fürdőszobákba szerelték őket-, azok is áram nélkül működtek.
A "régi" gáztűzhelyeken nem volt elektromos gyújtás vagy légkeverő ventilátor, ezért áram sem kellett hozzájuk.
Igazából azt nem értem, hogy miért 25 cm-es elektromos kábellel készítik a fali gáz kombi cirkókat, hiszen így mindenképpen lennie kell a gáz készülék mellett 20cm-re egy konnektornak, a gázkiállás és a vízcső kiállások (4 db) között. Ez egyrészt robbanásveszélyes egy esetleges elektromos szikra, vagy zárlat kialakulása esetén, illetve ha véletlenül csőtörés lesz, vagy vízszivárgás, akkor áramütés veszélyes.
De a legtutibb, ha felrobban, mert utána, ha el akarnám oltani a tüzet, akkor meg is rázna a csapból kifolyó víz is, hihi! :)
Érdekes, hogy egy hajszárítónak, vagy kenyérpirítónak, illetve bármilyen elektromos készüléknek minimum 1 illetve 1,5 m-es a kábele, de egy robbanás illetve áramütés veszélyes gázkészüléknek meg olyan rövid, hogy a vízcső kiállások és a gázkiállás mellé lehessen csak bedugni a konnektorba, vagy egy a falon csüngő elosztóba. Ebben mi lehet a logika?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!