Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom elosztani a...

Hogyan tudom elosztani a hangjelet?

Figyelt kérdés
pl. keverőből kb 10 aktív hangfalba
2011. okt. 19. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen a keverőd kimenete és a hangfalaid bemenete, de hasonló eszközzel tudod megoldani:


[link]


Van olyan is, aminek több kimenete van és az RCA-ból tudsz csinálni jack-et, ha szükséges.


Tíz irányba szétosztva már lehet, hogy problémás lesz, erősíteni is kellene azt a jelet, mert túl gyenge lesz.

2011. okt. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a hangfalak erősítője elég nagy bemenő impedanciájú, akkor a fent linkelt elosztót használhatod, de amúgy megvan az esély, hogy túlságosan beterhel a keverőd kimenetének. Ilyenkor érdemes lenne kb. 3-4-et kötni direktbe, a maradékot pedig egy plusz erősítőn keresztül.
2011. okt. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Te kérdeztél már emlékszem. Nah elárulom. Az aktív hangfalnak nem csak alacsony szintű bemenete van hanem kimenete is, így lehet fűzni őket egymáshoz. Semmilyen gagyi RCA elosztó nem kell, főleg, hogy szimmetrikus XLR csatik vannak rajtuk, nem asszimmetrikus RCA.
2011. okt. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam, csak ha pl 8 hangfalat elég nagy távolságra rakok egymástól, az nem jó.
2011. okt. 20. 18:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!