Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sony Alpha 580, vagy Canon...

Sony Alpha 580, vagy Canon D60? és MIÉRT?

Figyelt kérdés
Mindkét gép felső középkategória, nagyon örülnék, hogyha olyan is írna akinek volt szerencséje mindkét géphez. Nem elvadult canon/nikonosok véleményére vagyok kiváncsi, hanem kész tényekre!
2011. okt. 8. 20:57
 1/7 Sárkányfűárús ***** válasza:

1. A Sony nem felső-középkategóriás...szerintem.

2. A Canon könyebben találsz obikat,kiegészítőket,és olcsóbban is mint a Sonyhoz.

Ugyan jók a Sony dslr-jei,de horrordrágák a minőségi cuccaik sajna.Hosszútávon a Canon, vagy Nikon jobb választás!

A D60 egy nagyon pofás kis masina,én azt választanám a két cucc közül!

2011. okt. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából a sony 580 röbbet tud mind a d60. Sajnos a névvel van itt gond. A sonyhoz való minolta cuccok meg/megvette a inoltát 2004ben/ fele annyiba kerülnek. Most bekerül a képbe még két gép. Nikon d90 ami megintcsak kevesebbet tud mint a sony és a nikon d7000. Remélem jól írtam a nevét :D

A d7000 tud annyit amennyit a sony.

2011. okt. 9. 13:19
 3/7 Sárkányfűárús ***** válasza:

Azért írtam hogy szerintem..:)

Én Pentaxos vagyok, tehát abszolute nem részrehajló.

Ám az tény,hogy a Sony sajna túl drága,hiába minőségi!

2011. okt. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nem drágaaaa!!! Tényleeeeg! oké, a sony obiknak rendesen elkérik az árát, de minoltákkal vmi ezsméletlen szép képe van.50mm/f1,4 a fav
2011. okt. 9. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Canon D60 nincs. Van Canon 60D, ami egy felső közép kategóriás, jó gép és van a Nikon D60, ami elég régi és nem tudok róla sokat.


Sonyt soha nem vennék a szegényes objektívkínálat miatt. A két nagyhoz (Canon&Nikon) sokkal több objektív választható, sokkal változatosabb költségvetéshez. Sonynak gyakorlatilag nincs is fényerős nagylátója...

2011. okt. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Itt jön képbe a Minolta. Mert ugye a sony felvásárolt a minoltát és kompatibilis mindegyikkel. Egy gáz van velük, hogy nem lehet velük dunát rekeszteni, kicsit több utánajárással jár, de van minden. Ami meglepő, hogy nagyon szuper fém ötvözetű optikákról beszélek.
2011. okt. 10. 10:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez ugyanaz a történet, mint a Pentaxnál. Ha vannak régi fém objektíveid, esetleg be tudod szerezni ezt valami használt kereskedésből, akkor nagyon király, mert relatíve alacsony áron extra képminőséget kapsz (mondjuk az AF azért hiányzik).


De új beszállóként, főleg kis költségvetéssel (értsd mondjuk 300 ezerig) elég macerás.

2011. okt. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!