Az agreggátoron miért nem ég a fázis ceruza se egyik droton se mikor van benne áram? Meg a multimétert akárhogy kőtőm be nem irja ki a minusz jelt ez miért van?
Hm.. Az agregátor tudtommal váltakozó feszültséget ad, miért kellene akár +, akár - jelet is látnod. Annak értelme csak egyenáramnál van.
A fázis ceruza normál hálózaton azért ég, de CSAK AZ EGYIK
ágban, mert a 0 vezető földelt is egyben, ez az aminél nem ég!, és ehhez a földhöz és hozzád képest jelenik meg a másikon a 230V, és akkor ott világítani fog.
HA az agregátod egyik ága sincs földelve, nem fog világítani..
A fázis egy mesterséges dolog.
Úgy jön létre hogy a generátor tekercsének egyik végét egy földbe ásott szondához kötik Ez lesz a nulla, azért hívják így mert a talajhoz képest nulla volt lesz a potenciálkülönbsége. A másik értelemszerűen a fázis, a talajhoz képest maximális potenciálon. Ezt a potenciált hívják fázisfeszültségnek, értéke 240V. Amikor a fázisceruzád használod, akkor te vagy az egyik vezeték és a földhöz csatlakoztatod a fázisceruza érintős végét a saját testeddel. A másikat meg a konnektorba dugod. Így jön létre egy áramkör, az eredmény hogy világít a kis lámpácska a fázisceruzádban 240V-ról, ami rajtad keresztül egyenlítődik ki a talaj felé, a talajon keresztül az erőművi/trafóállomási generátor/trafó felé.
Az aggregátor egy benzinmotor hajtotta hordozható generátor. Váltakozó feszültséget állít elő a tekercs kivezetésein. Mivel a tekercs semmi mással nincs összekötve, ezért a feszültséget csak a kivezetéseihez képest tudod mérni, egyéb máshoz képest nulla lesz a különbség. Így a fáziscerkádon nem folyik áram, nem világít.
Kb olyan mint az autó akku esete. A lámpákhoz egy pozitív szál megy, a másik pólust a testre kötik és világít. De miért? Mert az akku negatív pólusa a testre van kötve.
Az aggregátor tekercse sincs földelve, ezért nyugodtan egy szöggel is benyúlhatsz a csatlakozójába, nem fog rázni (kettő már viszont igen).
A multimétered miért nem mutat +/- jelzést?
Mert váltakozó feszültség esetén a +/- pólus egy másodperc alatt 50 alkalommal fordul meg éppen, mint ahogy a generátor tekercseiben a mágneses mező. Ezt hívják szinusz hullámnak.
A generátor váltakozó feszültséget állít elő.
Így nehéz válaszolni, mert a kérdéseiden látszik laikus voltod (ez nem baj), de létezik egyenáramot előállító generátor is (inkább dinamónak hívják).
Nem tudom mivel kapcsolatosan, melyik típusról kérdezel, mert így bármelyik válaszomba bele lehet így kötni....
"A kérdező kommentje:
és hogy lesz az 50 herc"
Olvasd el az első választ.
Úgy. hogy az agregát tartja, mert van erre automatikája a 3000-es fordulatszámot, mert ennyi kell az 50Hz-hez..
(((Bocsáss meg, de kérdéseidet látva úgy vélem, inkább ne üzemeld be, mert baj lehet)))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!