Vanilia illatú forrasztóónt hol lehet kapni?
Figyelt kérdés
Minap voltam a gyárba, és olyat használtak. Nem ólommentes. A gyanta illatosított benne. hoztam haza kis darabot, nagyon jó illata van! ha valaki esetleg tudja hol lehet ilyet kapni, írjon!2009. ápr. 3. 09:59
1/6 anonim válasza:
Szia!
Jó vicc de talán nem kéne belélegezni a forrasztáskor keletkező gőzöket és gázokat, mert kaphatsz egy jóképű tüdőrákot! Az meg hogy ólmos, no comment... jó kis chinese shit lehet!
2/6 anonim válasza:
2006. július 1. óta elvileg nem lehet forgalomba hozni olyan terméket, ami adott tömegszázalék felett (többek közt) ólmot tartalmaz (RoHS). Ez a tömegszázalék olyan alacsony mértékű, hogy biztosan nem lehet forrasztani a régi forrasztóónokkal.
3/6 A kérdező kommentje:
Hát aki nem ért hozzá, ne írjon ide választ. Ugyanis a fórrasztóón 40%ón 60% cin általában. Nem kell a gőzét belélegezni amúgy, mert érezni anélkül is, és nem az ón gőzét lélegzed be, hanem a gyantáét, ami benne van folyasztószernek. És még lehet kapni kereskedelemben. De vanília illatút nem találtam, szóval aki tude erről valamit továbbra is várom a válaszát!
2009. ápr. 3. 11:25
4/6 anonim válasza:
Ki nem ért hozzá?
Ólmos forrasztóón: 60% ÓN (SN), 40% ÓLOM (PB)
ÓlomMENTES forrasztóón: 95% ÓN (SN), 3-4% EZÜST (AG), és 0,5-1% RÉZ (CU)
Esetleg nem ártana ismerni mivel is dolgozol! A gyanta szívogatásához meg sok sikert kívánok...
5/6 anonim válasza:
Sajnos, nem vagyok különb én sem az előzőeknél de nézd csak:
itt lehet kapni citrom illatú pen drive-ot is és forrasztópákát is. Ha ők nem tudják, hol az illatos ón, akkor szerintem senki. Hívd fel!
De miért nem hívod fel a titkárnőt a gyárban? Kis udvarlás után megadja a címet.
6/6 anonim válasza:
Igen, az RoHS bevezetése előtt 60% ón és 40% ólom volt az összetétel. De még ez sem teljesen igaz, ugyanis volt benne kis %-ban egyéb anyag már akkor is (többek közt ezüst és réz), legalábbis azok jobban használhatók voltak. Viszont azóta 90% fölötti az óntartalom és 4-5% körül, változó összetételben réz, ezüst és egyéb anyagok vannak benne. A forrasztási hőmérséklet kicsit magasabb, a korábbi kb 400-410°C kevés, 430°C körüli pákahőmérséklet kell. A gőz ami felszáll forrasztáskor nem csak a gyanta gőze, tény, hogy nagyrészt az. Ettől még nem jó belélegezni, mert a gyanta (folyasztószer) vegyi anyag. Az ón-ólom forraszanyagnál ráadásul tényleg kerül a gőzbe kis mértékben ólom. Emiatt aki ilyennek dolgozik félévente vérvételen kellett résztvennie (ha ólommentes forraszanyagot használnak, akkor csak évente). Írta mindezt a második, aki ért hozzá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!