Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Így is illegális a torrent?

Így is illegális a torrent?

Figyelt kérdés
Eddig mindig úgy töltöttem le, hogy leszedtem de utána leállítottam azonnal mikor befejezte, azaz nem töltöttem vissza, nem osztottam meg.Így is törvényellenes?
2011. jún. 19. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
igy is sajnos :S
2011. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szerzői jogok azt engedik meg hogy a tulajdonodban lévő adathordozóról saját használatra biztonsági másolatot készíts.


Szerinted?

2011. jún. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A legtöbb torrantes oldalnál vissza is kell töltened ahhoz, hogy benn maradhass a "klubban". MIközben letölt valamit, addig a régieket feltölti, hacsak direkt ki nem kapcsolják.
2011. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen. Ráadásul ha mindenki ilyen lenne, mint te, akkor nem nagyon lehetne torrentezni. Te is úgy töltöd le, hogy mások visszaosztják, te viszont ezt nem teszed meg. Ennek pont az a lényege, hogy mások megosztják veled, utána te meg cserébe másokkal osztod meg.

Ejj de utálom az ilyeneket. Ha ennyire beszari vagy, ne torrentezz.

2011. jún. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy törvényellenes, De miközben töltöd le közben is már tölt vissza, másrészt mit félsz, börtönbe rakják egyszerre egész magyarországot, kivéve a nyugdíjasokat, és a 10 évnél fiatalabbakat??? :D
2011. jún. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"...másrészt mit félsz, börtönbe rakják egyszerre egész magyarországot, kivéve a nyugdíjasokat, és a 10 évnél fiatalabbakat??? :D"


Majd akkor is így vigyorogj ha veled történik meg. Egy kollégám már megszívta. Házkutatás, lefoglalás, felfüggesztett és pénzbírság. Próbáld ki, vicces.

2011. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, én is hallottam már ilyenről, de ez pont olyan ritka, mint azok a halálesetek, akiket csak a madárinfluenza ölt meg, és nem volt már előtte egyéb betegsége...
2011. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ez attól is függ mit töltesz le. Ha jogtiszta anyagot, akkor ugye alapból legális az egész :-)

Feltételezem, hogy nem ezt teszed, ezért érdeklődsz...

Letilthatod a feltöltést miközben letöltöd az anyagot, ebben az esetben (szoftvereket kivéve) legális, azonban nem adhatod tovább az így megszerzett anyagot.

Mondjuk nem túl etikus a többi torrentezővel szemben...

Illetve megteheted, hogy wifi-n keresztül töltesz le, amire nincs beállítva jelszavas védelem, ebben az esetben arra tudsz hivatkozni, hogy nem a te tetted (valaki más használta a kapcsolatod). Volt már ez alapján felmentés.

Ekkor viszont el kell takarítanod a nyomokat is...

2011. jún. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha megszerzel valamit, amiért fizetni kellene, mert nem ingyenes, de te mégis ingyen szerzed meg, akkor az illegális. Csak akkor nem illegális a torrent, ha demó vagy freeware cuccokat szedsz le.
2011. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!