Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mlyen Gép kell vadon élő...

Mlyen Gép kell vadon élő állatok fényképezéséhez?

Figyelt kérdés
pls linkeljetek fényképezőgépet ami alkalmas madarak , rókák egyéb vadonban élő állatok fényképezésére
2011. máj. 11. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Itt már nem a gép a lényeg, hanem az objektív. A gép persze számít, de nem önmagában, hanem adott telével együtt. Tehát kell egy minél jobb D-SLR váz, és egy olyan cserélhető objektív rá, ami befogja azt a távolságot, amilyenre szerinted meg tudod közelíteni a témádat. (Aztán majd kell egy les-sátor, álcaháló/gúnya, meg minden egyéb, ha majd belejössz.) :)
2011. máj. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak a tükörreflexes, cserélhető objektíves gép jöhet szóba. Ebben az esetben a gép váznál sokkal fontosabb a jó minőségű objektív. Mivel távolról fogsz fényképezni gyorsan mozgó állatokat ezért nagy fényerejű objektív kell, amik viszont nem olcsók.

Gép vázak:

[link]

Objektívek:

[link]

2011. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Canon 1100D gépnek megfelel ? amúgy tudom hogy az objektív fontosabb csak nem tudom hogy milyet kéne vennem nem tudnátok ajánlani egyet :S ? előre is köszi :D
2011. máj. 11. 16:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem megfelelő az 1100D! Én biztos, hogy nem venném ezt a vázat.


Mint korábban leírtuk madár fotózáshoz jó objektív kell. Minimum f4 de inkább f2.8-as rekesszes objektív.

f4:

[link]

f2.8:

[link]


Ilyen objektívekhez pedig jobb váz illene, pl. egy 7D:

[link]


Amennyiben teljesen hobbiként akarsz a dologgal foglalkozni úgy:

[link]


De ez hosszú távon nem sokat ér...

2011. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az 1100-at én sem támogatom jó szívvel, akkor már inkább felezd meg! (550D)


Minden attól függ, mennyire gondolod komolyan? Két lehetőség van:

- Sokat fogsz rá költeni.

- Sokat fogsz bosszankodni.

Mivel egy hobbinál szerintem elsődleges, hogy ne legyen bosszúság forrása, hanem éppen felüdülést, pihenést hozzon az életedbe, mindenképp elkerülném azt, hogy túlzó várakozással kezdj bele egy gyenge géppel. Ha nincs rá, elég pénzed, az is világos beszéd, nincs rajta semmi kivetni/szégyellni való, ezek a dolgok drágák. (Sajnos.) Nagyon örülök, hogy ilyen szép és tartalmas időtöltést akarsz választani magadnak. Segíteni talán annyit tudok, hogy figyelmedbe ajánlom a használt piacot is. Persze, egy nagy fényerejű tele használtan sem lesz olcsó, mert miért is lenne, ha jó? A vázak még csak-csak avulnak, ahogy nő a felbontás és egyre újabb technológiák hódítanak tért, de egy jó objektív, ha szépen bánnak vele, örök darab. Így az ára sem esik nagyon. Ennek ellenére néha ki lehet fogni jó vételeket, pl. ha valaki éppen márkát vált valamiért.


Ezért az én tanácsom nem is konkrét típus, hanem az, hogy nézz szét, milyen félprofi objektívekre elég a pénzed, aztán ahhoz biztosan találsz majd megfelelő vázat! (A gépek a fenti gondolatmenet miatt, amúgy is hamarabb vesztik az értéküket, tehát egy pár éves, jó közepes modell ma már bőven a megfizethető kategóriába esik.)


Szükséged lehet még egy jó markolatra (a mai vázak többsége elég kicsi a profiknak) és egylábú állványra is.

2011. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!